Ptasie ulice

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Książeczka z serii „Poczytaj mi mamo” - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951. Cała seria charakteryzowała się niezmienną formą publikacji.

Ilustrował Tomasz Borowski

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2010

Im jestem starsza, tym cenniejsze stają się dla mnie rzeczy, które uwielbiałam w dzieciństwie. Staję się sentymentalna ponad miarę, czy po prostu dziecinnieję?;)

"Ptasie ulice" jako małe dziecko czytałam setki razy i przez lata pamiętałam tę prostą, ale bardzo wzruszającą historyjkę. Może dlatego, że od zawsze byłam bardzo emocjonalna i wszystko to, co podszyte smutkiem, było dla mnie najbardziej wartościowe. Lubiłam się wzruszać i wciąż lubię. Taka ze mnie płaksa;)

Książeczka Kubiaka to historyjka o kaczuszce, która rusza na spacer, nie myśląc, że jej tatuś - kaczor będzie drżał o nią ze strachu... Przecież może spotkać ją coś złego:

"A może ją wilk z Wilczej
poniósł w strasznym pysku
i wyrywa teraz piórka,
okrutne wilczysko?"

Każdy na swój sposób odbiera jakąś historię. Dla mnie ta bajeczka zawsze mówiła przede wszystkim o strachu o bliskie osoby i o tym, że świat nie zawsze jest bezpieczny. Może dlatego była moją ulubioną - taki obraz świata niestety bardzo pasuje do...

Villiana | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Dość długi rymowany wierszyk o tym, jak ojciec kaczor szuka swojej córki na przeróżnych ulicach Warszawy.

Zostajemy zbombardowani ogromną ilością nazw ulic, a całość miała taki przekaz, że nazwa ulicy to tylko nazwa i nie koniecznie wiąże się z tym, co na danej ulicy się znajduje.

Ja się wynudziłam.

PIM-78-PEK | 2017-11-10