Nowe dwudziestolecie. Szkice o wartościach i poetykach prozy i poezji lat 1989-2009
978-83-62717-22-4
Joanna

"Przed dwudziestu laty łatwo było usłyszeć, że oto właśnie, na naszych oczach rodzi się literatura wolna, inna, nowa. Narodziła się? Przeżyła? Inna naprawdę? Na te pytania próbują odpowiedzieć autorzy Nowego dwudziestolecia, badacze i krytycy, reprezentujący różne pokolenia i style interpretacji. Książka jest wielojęzyczną diagnozą literatury ostatnich dwóch dekad, przeglądem jej osiągnięć...

Przeżyła? Inna naprawdę? Na te pytania próbują odpowiedzieć autorzy Nowego dwudziestolecia, badacze i krytycy, reprezentujący różne pokolenia i style interpretacji. Książka jest wielojęzyczną diagnozą literatury ostatnich dwóch dekad, przeglądem jej osiągnięć szczytowych, analizą tendencji wiodących (na wyżyny lub mielizny), spotkaniem ze współczesnym arcydziełem, wiwisekcją sukcesu i klęski.
Jest zaproszeniem do dyskusji i sporu, do pisania dalszego ciągu, a może tylko do czytania - w dalszym ciągu." - Piotr Śliwiński

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: www.wbp.poznan.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!