Cudotwory miłosne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "To Jest Poezja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-835-6
erotyki, Leśmian
poezja
buschka

Leśmianowski zaświat przedstawiony, a w nim - Cudotwory miłosne. Ten wybór poezji najbliższego symbolizmowi poety polskiego to niezwykłe erotyki, w których namiętność jednym uściskiem przekracza granicę życia i śmierci. Kobieta - natura wcielona, kobieta - demon, kobieta - ofiara, dla której miłość jest jednocześnie poznaniem i śmiercią. Przedziwny leśmianowski Bóg: jak natura okrutny, jak...

Przedziwny leśmianowski Bóg: jak natura okrutny, jak człowiek - nieprzewidywalny, oddalony poza ludzką miarę dobra i zła. "Nocą umówioną, nocą ociemniałą Przyszło do mnie ciszkiem to przychętne ciało, Przyszło potajemnie - w cudnej bezżałobie - Było mu na imię tak samo, jak tobie."

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Cudotwory_milosne-p-652-1800-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Cudotwory_milosne-p-652-1800-.html