Teoria mgieł

Wydawnictwo: eMedia
Teoria mgieł
Ithake

Bohaterowie “Teorii mgieł” dryfują przez życie w poszukiwaniu bliskości i zrozumienia. Samotność stanowiąca kluczowy kontekst ich dusznej egzystencji sprawia, że wraz ze zmieniającą się barwą otaczającego świata powstaje wokół nich mgła – pełna tajemnic, lepka i gęsta zasłona. We mgle trudno dostrzec ląd, dlatego ich naturalne pragnienie miłości skonfrontowane zostanie z towarzyszącymi człowiekowi od wieków, ukrytymi głęboko pod skórą, lękami i słabościami.

"Teoria mgieł" to niepokojąca, obfitująca w niedopowiedzenia mini-powieść, w której Autor bawi się słowami, niczym kolorowymi szkiełkami kalejdoskopu. Wciąga czytelników w niezwykle plastyczny, ale i mglisty świat, pełen niedookreślonych kształtów, przejaskrawionych barw i magicznych dźwięków. W trakcie lektury ta spowijająca wszystko mgła zaczyna powoli opadać, odsłaniając smutną prawdę o tym, jaką cenę przychodzi człowiekowi płacić za bycie artystą.

“Kwiat ze Wzgórza Wiosny” przenosi nas w zupełnie inny klimat. Po lekturze “Teorii mgieł” to krótkie, autobiograficzne opowiadanie może sprawiać wrażenie, jakby znalazło się w książce przypadkiem. Czy tak jest w istocie?

źródło opisu: www.emedia-wydawnictwo.pl

źródło okładki: www.emedia-wydawnictwo.pl

Jolanta | 2013-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Ta ksiazka za pomoca dosadnych metafor i intensywnych, synestetycznych sformulowan, wprowadza w intymna perspektywe '3D', pozwalajaca zrozumiec zlozonosc emocjonalnej rzeczywistoci, w ktorej doswiadczenie piekna, brzydoty lub tez przyjemnosci czy bolu jest jednym, plynnym obrazem... Ksiazka, mimo, ze 'mglista', to jednoczsnie niesamowicie wyrazista i wspaniale autentyczna. Slowo 'Teorii' trafia w sfery czystej emocjonalnosci. W tym sensie stanowi osobliwe wyzwanie dla nas wszystkich, bezwstydnie omamionych 'fejsbukowa', masowa kultura, w ktorej to wielu z nas gubi poczucie prawdy... (bezpowrotnie).

Szczerze polecam.

Podziekowania dla Autora.

Jolanta W.

adam-im | 2013-02-19
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Książka jest pretensjonalna i nadmiernie egzaltowana. Proste prawdy życiowe autor ukrywa w rozbuchanych opisach, z których wylewa się samouwielbienie. Zdecydowanie nie polecam.

IronGirl | 2013-03-21
Przeczytana: 01 lutego 2013

Koszmarnie nadęta treść. Książka pretendująca do miana arcydzieła, tymczasem wypada beznadziejnie nawet w porównaniu do P. Coelho. Boję się pomyśleć, co musi mieć w głowie autor, który czytelnika traktuje jak głupka, któremu można wmówić wszystko.

Pawi5 | 2013-04-27

Unikatowa ksiazka napisana przepieknym jezykiem, musi emocjonalnie trafic w odbiorce. Osobiscie bardzo polecam!

Ithake | 2012-12-17
Anius93 | 2018-07-05