Zgłosuj na książki roku 2017

Książeczka o podróżowaniu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gondwana
978-83-63756-00-0
figozmakiem

Książeczka o podróżowaniu jest filozoficzną refleksją nad sensem przemierzania świata. Nie opowiada o konkretnych podróżach, lecz o podróżowaniu. Stara się zaprezentować zbliżony do ideału model, realizowany w praktyce na wiele sposobów. Jest jednocześnie pochwałą podróżowania, wyrazem fascynacji autora podróżami i podróżnikami – najzdrowszymi pod słońcem szaleńcami przemierzającymi świat w rytm uderzeń serca.

Dlaczego warto podróżować? Bo podróż daje poczucie wolności. A skoro wolność jest tym, czego człowiek pragnie jak wody, to i podróż, grzejąc się w cieple wielkiego pojęcia wolności, urasta do rangi fundamentalnego doświadczenia ludzkiego życia. Można wymienić wiele motywów podróżowania, na przykład chęć przeżycia przygody, czy znalezienie na Ziemi rzeczy nieziemskich. Jednak przyczyną par excellence jest właśnie pragnienie wolności.

źródło opisu: www.gondwana.pl

źródło okładki: www.gondwana.pl

Marzena | 2016-05-21
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze
Przeczytana: 03 maja 2016

Lekka książka o idei podróżowania. Dla każdego kto po prostu chciałby dowiedzieć się czym podróżowanie jest i jakie można wyróżnić typy podróżników. Dodatkowo sama faktura książki bardzo cieszy oko :)
Książka ma zachęcić do podróżowania, żeby nie bać się tego wielkiego, ale i ciekawego świata. W końcu podróżowaniu można odnaleźć to co człowieka tak pociąga, czyli poczucie wolności!

Azrael | 2012-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Mimo skromnej nazwy "Książeczka" format wydania jest dosyć duży i zarazem bibliofilski. Książka jest bardzo ładnie wydania, bogato zdobiona grafikami, papier przyjemny w dotyku i... zapachu, jeśli kto lubi, bo jak akurat lubię narkotycznie wąchać książki:)

"Książeczka" nie jest zbyt gruba, ale za to bogata w treść. Nie ma tu niepotrzebnych zdań i słów i nie jest to sztuka dla sztuki; całość jest treściwa, oszczędna w formie, ale język tekstu jest bardzo ładny. Autor zaraża czytelnika swą pasją żywioną wobec podróżowania. Jest to jednocześnie mały traktat o życiu jako podróży. Tak samo śpiewał Stachura: "Wędrówką jedną życie jest człowieka"...

Miałem zajęcia z filozofii z doktorem Kazimierzem Mrówką. Książkę nabyłem z sentymentu do wykładowcy, ale i zamiłowania do podróży i do literatury drogi.

Jeśli jest jakiś minus książki, to widziałbym go w stosunkowo oszczędnej analizie pielgrzyma i pielgrzymowania, którym Autor poświęca osobny rozdział.

Pankracy | 2012-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Czytałem wcześniej "Androgyna" Kazimierz Mrówki, który bardzo mi się spodobał. "Książeczkę o podróżowaniu" kupiłem kilka dni temu jako prezent, przy okazji sam do niej zajrzałem:) To jest książka trochę filozoficzna i zarazem literacko-poetycka. Zawiera refleksje dotyczące tzw. filozofii drogi, o sensie podróżowania, o różnicy między podróżowaniem i turystyką, o pielgrzymowaniu itd. Zdecydowanie polecam.

Bart_Pieta | 2016-08-29
Przeczytana: kwiecień 2016