Książeczka o podróżowaniu

Gondwana
2012-12-10
2012-12-10
978-83-63756-00-0
podróże filozofia podróży sztuka podróżowania

Lekka książka o idei podróżowania. Dla każdego kto po prostu chciałby dowiedzieć się czym podróżowanie jest i jakie można wyróżnić typy podróżników. Dodatkowo sama faktura książki bardzo cieszy oko :)
Książka ma zachęcić do podróżowania, żeby nie bać się tego wielkiego, ale i ciekawego świata. W końcu podróżowaniu można odnaleźć to co człowieka tak pociąga, czyli poczucie wolności!

Mimo skromnej nazwy "Książeczka" format wydania jest dosyć duży i zarazem bibliofilski. Książka jest bardzo ładnie wydania, bogato zdobiona grafikami, papier przyjemny w dotyku i... zapachu, jeśli kto lubi, bo jak akurat lubię narkotycznie wąchać książki:)

"Książeczka" nie jest zbyt gruba, ale za to bogata w treść. Nie ma tu niepotrzebnych zdań i słów i nie jest to sztuka dla sztuki; całość jest treściwa, oszczędna w formie, ale język tekstu jest bardzo ładny. Autor zaraża czytelnika swą pasją żywioną wobec podróżowania. Jest to jednocześnie mały traktat o życiu jako podróży. Tak samo śpiewał Stachura: "Wędrówką jedną życie jest człowieka"...

Miałem zajęcia z filozofii z doktorem Kazimierzem Mrówką. Książkę nabyłem z sentymentu do wykładowcy, ale i zamiłowania do podróży i do literatury drogi.

Jeśli jest jakiś minus książki, to widziałbym go w stosunkowo oszczędnej analizie pielgrzyma i pielgrzymowania, którym Autor poświęca osobny rozdział.

Czytałem wcześniej "Androgyna" Kazimierz Mrówki, który bardzo mi się spodobał. "Książeczkę o podróżowaniu" kupiłem kilka dni temu jako prezent, przy okazji sam do niej zajrzałem:) To jest książka trochę filozoficzna i zarazem literacko-poetycka. Zawiera refleksje dotyczące tzw. filozofii drogi, o sensie podróżowania, o różnicy między podróżowaniem i turystyką, o pielgrzymowaniu itd. Zdecydowanie polecam.

Dodaj cytat z książki Książeczka o podróżowaniu