Zgłosuj na książki roku 2017

Kremlowskie trucizny

Wydawnictwo: Arcana
literatura faktu

Polityczni wrogowie pułkownika Władimira Władimirowicza Putina zapadają na tajemnicze choroby. Zazwyczaj przytrafia im się to już po ucieczce z ojczyzny, kiedy mają nadzieję, że na Zachodzie nic złego ich nie spotka. Rosyjskie służby sięgają po trucizny, by pozbyć się niewygodnych ludzi – zupełnie jak w sowieckich czasach, z tą różnicą, że ludzie Putina mają do dyspozycji środki bardziej wyrafinowane niż onegdajsi zabójcy wysyłani przez Stanina, Chruszczowa czy Breżniewa. Do dziennikarzy strzela się w biały dzień, by nie było wątpliwości, że nikomu nie ujdzie na sucho pisanie prawdy o okrucieństwach wojny w Czeczenii albo o porachunkach między ludźmi władzy. Polityczni wrogowie chorują – latami, jak zatruty dioksyną w 2004 roku kandydat na prezydenta Ukrainy Wiktor Juszczenko – lub miesiącami, jak zmarły w 2006 roku po napromieniowaniu polonem na Zachodzie uciekinier, oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa, Aleksander Litwinienko. (fragment książki)

źródło opisu: http://www.portal.arcana.pl

źródło okładki: http://www.portal.arcana.pl

patrycjaa | 2013-03-03

Patrząc na tytuł,myślałam,że książka w większości będzie powieleniem tego wszystkiego,co już jest znane o śmierci Aleksandra Litwinienki,który został otruty polonem.Jednakże książka jest przede wszystkim o stosunkach polsko-sowieckich.Jak dla mnie to tytuł mógłby być trochę inny-np. "Kremlowska zaraza" czy coś podobnego.Polecam!Otwiera oczy na wiele spraw...

Jakub | 2015-03-25
Przeczytana: 27 listopada 2014

Zbiór artykułów o Rosji i Związku Sowieckim. Ich tematyka jest różnorodna, choć w większości dotyczą historii, polityki i działalności tajnych służb. Opisane tu historie doskonale obrazują cały ogrom patologii, jakimi przepełnione są dzieje największego państwa świata.

Pan_tamburyn | 2017-02-22
Michał Fisiak | 2015-02-14