Nauka żeglowania

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370202804
poradniki

Nauka żeglowania to niezwykle przejrzysty podręcznik manewrowania jachtem żaglowym. W kilkunastu zajęciach na wodzie przedstawiono proste i złożone manewry, których znajomość jest wymagana podczas egzaminów na patenty żeglarza i sternika jachtowego.Autor zwraca uwagę na najczęściej spotykane błędy w prowadzeniu jachtu, pokazuje jak ich unikać. Jest to książka zarówno dla szkolonych jak i szkolących.Podobno nie można nauczyć się żeglowania z książki, jednak dobry podręcznik, a takim jest Nauka żeglowania Jacka Maciejowskiego może być w tym bardzo pomocny.