Zgłosuj na książki roku 2017

The Capture

Cykl: Strażnicy Ga''Hoole (tom 1)
Wydawnictwo: Scholastic
The Capture
angielski

In this first book in the Guardians of Ga'Hoole series, the reader is introduced to Soren, a barn owl and the centerpiece of the series. When Soren is pushed from his family's nest by his older brother, he is rescued from certain death on the forest floor by agents from a mysterious school for orphaned owls, St. Aggie's. When Soren arrives at St. Aggie's, he suspects there is more to the school than meets the eye.

źródło opisu: http://www.scholastic.com/teachers/book/capture-0

źródło okładki: http://www.scholastic.com/teachers/book/capture-0

toukie | 2018-02-16
Przeczytana: 14 lutego 2018

Kathryn Lasky to ceniona amerykańska autorka powieści z gatunku fantastyki młodzieżowej. Do jej twórczości zaliczają się, m.in. Wolves of the Beyond, The Night Journey oraz seria Strażnicy Ga'Hoole, która kilka miesięcy temu debiutowała na polskim rynku. Za granicą dostępnych jest szesnaście tomów sowich przygód oraz dwa oficjalne dodatki do serii: A guide book to the Great Tree i Lost Tales of Ga'Hoole. Strażnicy Ga'Hoole zdobyło szerokie grono zadowolonych czytelników, a trzy pierwsze części (Porwanie, Wędrówka, The Rescue) doczekały się adaptacji filmowej pod tytułem Legendy Sowiego Królestwa. Za realizację projektu odpowiedzialny był Zack Snyder, który stworzył choćby Ligę Sprawiedliwości.

Gdy świat przykryją skrzydła zła,
nadejdą strażnicy, którzy pod osłoną nocy
dokonają wspaniałych czynów.

Wypchnięty z gniazda przez starszego brata i skazany na pewną śmierć, Soren zostaje porwany przez członków Akademii Osieroconych Sów św. Ajgoliusza. Wraz z nową przyjaciółką, sprytną...

werczika | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

Historie opowiadane z perspektywy różnych zwierząt zdarzało mi się czytać już nie raz. Jednak to, co w swojej powieść przedstawiła Kathryn Lasky była dla mnie zupełną nowością. Intrygująca, ciekawa historia ukazana z punktu widzenia sów podbiła moje serce i sprawiła, że nie mogłam oderwać się od lektury od momentu, kiedy tylko do niej usiadłam.

Fabuła, jak już wspomniałam, jest ciekawa. Mimo typowego motywu walki dobra ze złem, ma w sobie to "coś", co wyróżnia ją na tle innych pozycji. Szybko tocząca się akcja, zagadka Akademii i niepewność, co stanie się zaraz sprawiają, że ciężko oderwać się od czytania. Jednak sam styl autorki czasami mnie męczył - nie był ciężki, ale miejscami po prostu mi nie pasował. Nie zmienia to mimo wszystko faktu, że ogół oceniam na plus.

Sami bohaterowie są również interesującymi postaciami. Mamy do czynienia z marzycielskim i odważnym Sorenem, płomykówką, która została wypchnięta ze swojego gniazda zanim nauczyła się latać. Jest również malutka,...

HermionaGranger | 2018-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2018

Na przeczytanie tej książki skusił mnie opis i okładka, oraz to że książkę wydało wydawnictwo "Nowa Baśń". Niestety zawiodłam się. W sumie nie wiem czemu. Pomysł super - podziwiam. Sposób napisania też nie zły. Tylko czyta się bez uczuć. Chodzi mi o to, że ani razu nie byłam przy tej książce rozemocjonowana. Nie byłam też, ani smutna ani radosna. A ostanie sto stron tylko przeleciałam wzrokiem:(
Taka nijaka:(

Miasto Książek | 2018-01-29