Gran Canaria

poradniki

Nowy, aktualny, praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik po Gran Canarii. Kieszonkowy format i starannie dobrana treść sprawiają, że jest niezastąpiony podczas krótszego czy dłuższego pobytu. Przedstawia szczegółowo 10 najciekawszych miejsc, których nie można pominąć podczas zwiedzania wyspy, takich jak: największe miasto na Wyspach Kanaryjskich a Las Palmas, XV-wieczna rezydencja gubernatora wyspy Casa de Colon czy urokliwe miasteczko Puerto de Morgan. Opisuje również inne warte obejrzenia atrakcje i mniej znane miejsca, jak choćby miasto Aguimes, kurort Maspalomas czy park Palmitos. Radzi też, gdzie i co zjeść, gdzie zamieszkać, gdzie zrobić zakupy i dokąd zabrać dzieci, żeby się nie nudziły. Podpowiada trasy dłuższych wycieczek samochodowych i krótkich spacerów. Rozdział Informacje praktyczne objaśnia, jak dojechać, jakie dokumenty będą potrzebne przy wyjeździe i na miejscu, kiedy wypadają najważniejsze miejscowe święta. Podaje także adresy ambasad i konsulatów. Rozdział kończy słowniczek przydatnych słów i zwrotów w języku hiszpańskim. Ważną część przewodnika stanowi dokładna mapa wyspy niezbędna podczas zwiedzania, a także użyteczne plany centrum Las Palmas de Gran Canaria i Maspalomas.