Słoń Trąbalski i inne wierszyki

Wydawnictwo: G&P
Tuwim, dziecięca, wiersze, wybór

Zabawne wierszyki o słoniu, który cierpi na zanik pamięci i swoim zachowaniem bawi otoczenie. W książce zamieszczono również wiersze "Murzynek Bambo" oraz "Abecadło" - zabawną grę literek.

źródło opisu: G&P, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wiecie już że lubimy wiersze. Wiecie, że nasze dzieciaki za nimi przepadają. Znacie wiele książek z poezją dla dzieci oraz wielu słynnych pisarzy, którzy ową poezję dla naszych brzdąców tworzą. Zresztą niejedną taką książkę miałyśmy okazję Wam tu polecić. Ale to i tak nie powstrzymuje nas od tego, by o takich lekturach pisać dalej. A dlaczego? Bo warto! Bo dzieci kochają, gdy tekst jest rymowany, a treść zabawna. I nie ma się co temu dziwić, bo my też to uwielbiamy :D

A więc dziś - Tuwim. Wiersze, które wszyscy dobrze znają i kochają. Twórczość, której słuchaliśmy jako dzieci, a nawet uczyliśmy się w szkole. Poezja ponadczasowa, która nigdy się nie starzeje i wciąż bawi zarówno starszych jak i maluczkich. Nic dodać, nic ująć - klasyka! Nie znam nikogo, kto nie zacytowałby choć kawałka Abecadła czy Murzynka Bambo. Kto nie znałby przygód Słonia Trąbalskiego albo głupiutkiego Grzesia. Tak naprawdę, to w większości przypadków nawet nie wiemy skąd znamy te wiersze i kiedy po raz...