Faktor X Twoje archiwum niewyjaśnionych zjawisk i zdarzeń, nr 4

1998-01-01
1998-01-01
28 min.
niewyjaśnione tajemnice fakty zdarzenia

Na początku lat 70tych do naszych kin weszła doskonała komedia z L.de Funes "Hibernatus" Kolejny nr Faktora X rozpoczyna artykuł na temat hibernacji właśnie. Czy jest możliwe wprowadzenie człowieka w ten stan w taki spoóśb, by przeżył? Podobno jest to sposób na nieśmiertelność, tylko czy warto?
Ile tak naprawdę lat liczy sobie egipski Sfinks? Podobno powstał z inicjatywy faraona Chefrena ok.2500r.p.n.e. Ale są opinie, że ten monumentalny posąg powstał przed 6000r.p.n.e. I tego stara się dowieść autor bądź autorzy kolejnego artykułu.
Czy rzeczywiście miała miejsce sekcja zwłok kosmity, który zginął w katastrofie w Roswell? Nawet jest podobno film dokumentujący owo zdarzenie.
Czy Uri Geller rzeczywiście posiada zdolnośc odkształcania przedmiotów za pomocą swojego umysłu? Od razu przypomina mi się jedna ze scen Matrixa, kiedy Neo próbuje siłą swego umysłu odkształcić łyżkę.
Kolejny artykuł opowiada o próbie zbudowania w okolicach Wałbrzycha podziemnego miasta. Prace zostały zapoczątkowane z inicjatywy samego Hitlera ale do dziś nie udało się jednoznacznie określić w jakim celu miało być zbudowane.
A co sądzicie o egzorcyzmach? Są one w ogóle potrzebne, czym są egzorcyzmy, czemu mają słuzyć? Odpowiedzi nalezy szukać w ostatnim artykule tego nr Faktora. Polecam.

Dodaj cytat z książki Faktor X Twoje archiwum niewyjaśnionych zjawisk i zdarzeń, nr 4