Dyplomacja polska wobec sprawy słowackiej w latach 1938-1939

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-00394-X
historia
Andrzej

"Dyplomacja polska wobec sprawy słowackiej w latach 1938-1939" to pełnowartościowa monografia historyczna o dużych walorach poznawczych zawierająca materiał faktograficzny dotychczas nie znany.Autorka skrupulatnie przebadała wszystkie dostępne (polskie) archiwalia,prasę słowacką i polską z tego okresu oraz przestudiowała imponującą liczbę prac dotyczących poruszanych zagadnień.Opracowała temat - jak się zdaje - wzorowo, co w efekcie pozwala dać Czytelnikom pracę rzetelną,o logicznym układzie,ciekawą i pobudzającą do refleksji.

źródło opisu: z okładki ksiażki

Lubek | 2016-03-20
Andrzej | 2012-10-29