Martusia i konie

Wydawnictwo: Debit
978-83-7167-846-2
Izuś

Bogato ilustrowana książka z opowiadaniami nie tylko dla dziewczynek. Bohaterką tych sympatycznych historii jest Martusia – wesoła, ciekawa świata siedmioletnia dziewczynka. Jej bystre niebieskie oczka, zadarty nosek i pucułowata buzia budzą sympatię zarówno dzieci jak i dorosłych. Marcie towarzyszy mały łaciaty piesek. To Gufi: wierny towarzysz zabaw, powiernik radości i smutków, po prostu przyjaciel. Książka poprowadzi młodych czytelników w świat dziecięcej fantazji, marzeń i przygód. Piękne pastelowe ilustracje przykują uwagę nawet najbardziej energicznych dzieci a napisane w przystępny sposób ciekawe teksty zainteresują i zachęcą do pierwszych prób samodzielnej lektury. W książka zawiera opowiadania:
- Martusia i konie
- Martusia nad leśnym jeziorkiem
- Martusia boi się burzy

źródło opisu: Wydawnictwo Debit

źródło okładki: Wydawnictwo Debit

Izuś | 2012-10-28
Przeczytana: 28 października 2012

Martusia to jedna z moich ulubionych bohaterek dziecięcych książek. Towarzyszyła mi przez całe moje dzieciństwo i z wielką przyjemnością po latach wracam do tych książek, zaskakując się jak wiele z nich pamiętam:)

W książeczce są trzy opowiadania. W "Martusia i konie" dziewczynka przełamuje lęk przed koniem i postanawia zapisać się na kurs jeździecki. Jak się okazuje konie wcale nie są straszne, a mogą nawet stać się prawdziwymi przyjaciółmi.
W tej części Martusia także odbędzie wycieczkę na leśne jeziorko oraz dowiemy się, że Martusia okropnie boi się burzy..

Seria książek o Martusi jest ponadczasowa i chyba nigdy się nie nudzi. Ilustracje są przepiękne, a historie są bardzo proste i zarazem mądre. Uwielbiam tą serię i serdecznie ją Wam polecam. Jeżeli macie możliwość kupcie je swoim dzieciom, bo cena jest bardzo atrakcyjna a jestem pewna, że po latach będzie wspaniale wspominana.

Dorota Partyka | 2012-12-17

Dzisiaj chcę opowiedzieć Wam o pewnej dziewczynce, która ostatnio zyskała sympatię mojej córeczki. Ma na imię Martusia i jest bohaterką serii książek wydawanych przez Wydawnictwo Debit. Z tego co słyszałam od znajomych, niektórzy znają ten cykl książek z dzieciństwa. Ja niestety jako dziecko ich nie poznałam. Robię to razem z moją córką.

Pierwszą przeczytaną przez nas książką była "Martusia i konie". Gdy wzięłam ją do ręki i przewertowałam pierwsze, co mi się nasunęło, to skojarzenie z inną, bardzo lubianą przez Karolinkę serią, której bohaterką jest również dziewczynka. Chodzi mi o cykl "Martynka".

Książka "Martusia i konie" zawiera trzy opowiadania. Poza tym tytułowym możemy przeczytać jeszcze historie pt. "Martusia nad leśnym jeziorem" i "Martusia boi się burzy". Najpierw dowiadujemy się, że dziewczynka postanawia przełamać swój lęk przed końmi. Zapisuje się wraz ze starszą koleżanką na kurs jeździecki. Stopniowo oswaja się z czworonożnymi przyjaciółmi i zaprzyjaźnia się z...

Na półkach: Przeczytane, Debit

Pamiętacie tę sympatyczną dziewczynkę? Tak, to Martusia. Mieliście okazję już ją kiedyś spotkać na naszym blogu, gdy opowiadałam Wam o jej przygodach podczas przeprowadzki oraz jak zapragnęła mieć pieska. Bardzo się cieszę, że wydawnictwo postanowiło kontynuować tę serię, i że mamy okazję po raz kolejny śledzić poczynania tej wesołej i mądrej dziewczynki.

Tym razem nasza mała bohaterka wybrała się do stadniny, by wreszcie się przemóc i przestać bać się koni. Martusia choć kocha wszystkie zwierzęta, do tych zawsze zachowywała pewien dystans. Tym jednak razem postanowiła przekonać samą siebie, że konie są równie sympatyczne jak inne zwierzaczki i z cała pewnością nie zamierzają zrobić jej krzywdy. I tak dziewczynka uczy się wszystkiego co jest związane z pielęgnacją koniaków, a potem wraz przyjaciółmi wyrusza na obóz jeździecki :)

Ale to oczywiście nie wszystko. Podobnie jak w poprzednich książeczkach o Martusi, znajdziemy tu także dwa inne opowiadania. Drugie to przygoda...

Ewa318 | 2017-10-23
Przeczytana: 23 października 2017