Nieoficjalnie

Wydawnictwo: Pointa
978-83-924991-4-5
Różyczka

Książka jest zapisem rozmowy Anity Werner z Włodzimierzem Cimoszewiczem, utrzymanej w tonie dziennikarskiego wywiadu. Główny bohater zdejmuje oficjalną maskę i opowiada, nigdy wcześniej nieujawniane, historie z życia osobistego i długiej, politycznej kariery. Odsłania kulisy wielkiej polityki i wydarzeń, które przeszły do historii. Kreśli „nieoficjalne” sylwetki znanych osobistości. Z...

Odsłania kulisy wielkiej polityki i wydarzeń, które przeszły do historii. Kreśli „nieoficjalne” sylwetki znanych osobistości. Z humorem wspomina dyplomatyczne przygody, własne wpadki i gafy.

Rozmowa ujawnia nieznane powszechnie oblicze Premiera. Ten poważny, zawsze oficjalny i profesjonalny w każdym calu polityk, okazuje się być człowiekiem z rozbrajającym poczuciem humoru i z dużym dystansem do świata.

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami.
Cimoszewicz znany i nieznany. Ze świetnym poczuciem humoru. Rewelacyjnie analizujący politykę. Przeczytałam jednym tchem.
Monika Olejnik, dziennikarka TVN24 i Radia Zet'

źródło opisu: selkar.pl

Neska | 2013-05-16
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobrze przeprowadzony i napisany długi wywiad, ciekawy i pokazujący wiele stron życia Pana Cimoszewicza.

Stefan | 2013-05-02

Wyśmienita lektura i wspaniale ukazana osobowość człowieka jakim jest Włodzimierz Cimoszewicz.

bolekczyta | 2013-03-01

I

Było kilka powód dla których sięgnąłem po tę książkę. Pierwszy – Włodzimierz Cimoszewicz zawsze uosabiał dla mnie rzadkie w polskiej polityce cechy: powściągliwość, inteligencję, rozwagę czyli po prostu klasę. Powiedzieć, że go cenię, to powiedzieć za dużo (w końcu to polityk), ale czymś na kształt szacunku byłego premiera obdarzam. Po drugie szanuję Anitę Werner jako dziennikarkę. Lubię obserwować, jak przyszpila swoich rozmówców. Po trzecie, byłem ciekawy, co wyszło ze spotkania powściągliwego polityka i dociekliwej dziennikarki. Po czwarte – liczyłem, że w książce znajdę odpowiedź na pytanie, które od czasu do czasu mnie – co tu dużo mówić – nęka. Zastanawiam się otóż, co kierowało pokoleniem równolatków Cimoszewicza, kiedy wstępowali do nieboszczki PZPR. No bo naiwnością, że oto “ruszymy z posad bryłę świata” uzasadnić się tego na początku lat ‘70 już nie dało.

II

Zacznę od końca. Na moje pytanie odpowiedź i to dość przekonującą, znalazłem.
Co do punktu 3. niestety...

Katarzyna | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

Czyta się lekko i szybko, w zasadzie w jeden wieczór można się uporać. Trochę jednak jestem rozczarowana rozdziałami dotyczącymi wczesnego okresu kariery politycznej W. Cimoszewicza (okres studiów, pracy na Uniwersytecie, pierwszych kroków w partii) - zdecydowanie zabrakło mi pazura w pytaniach, "przyciśnięcia" rozmówcy.

andrzejp1988 | 2013-01-03
Przeczytana: grudzień 2012

Ciekawe i raczej niespotykane nigdzie wcześniej wybrane wydarzenia z ostatnich 20 lat polskiej polityki, opowiedziane w sposób prosty i często z humorem

Anna | 2012-12-15
Na półkach: Teraz czytam
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Dosc ciekawa ksiazka, wiele interesujacych anegdot, opowiesci ..... choc spodziewalam sie czegos wiecej :)

Ania | 2012-11-23
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Mądra , wywazona, lektura obowiązkowa dla wszystkich chcących poznać nasza najnowsza historie