Dama Pik

Wydawnictwo: Non Fiction
Dama Pik
literatura faktu
Nika

Książka to zbiór portretów kobiet ze świata polityki i kultury. Kobiet wpływowych, szanowanych, opiniotwórczych, czasami też kontrowersyjnych. Kobiet, które intrygują nie tylko wypowiadanymi poglądami, ale też życiorysami i pasjami. Nie wszystkie osiągnęły wielkie sukcesy, niektóre są po prostu barwnymi postaciami. Co je łączy? Siła, z jaką forsują pojawiające się na ich drodze przeszkody. Bazą tej książki są rozmowy i obserwacje przeprowadzone podczas pracy nad cyklem programów telewizyjnych „Dama Pik”, emitowanych w TVN24.

źródło opisu: www.empik.com/

źródło okładki: www.empik.com/

buziaczek197 | 2013-11-25
Przeczytana: listopad 2013

Bardzo fajnie napisana książka o kobietach głównie w polityce, ale również w świecie filmu. Oprócz tego, że Agnieszką Holland zawsze będę zachwycona to fajnie było się dowiedzieć co nieco z jej życia prywatnego. To samo tyczy się Hanny Suchockiej, która na nowo zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale już najbardziej ze wszystkich opisywanych w tej książce to właśnie kobieta stojąca obok polityka, a jest też aktorką to Dagmar Havlova żona Vaclava Havla.

Magdalena Ru | 2013-01-17
Przeczytana: 05 listopada 2011

Autorka przybliża sylwetki 10 kobiet-niebanalnych, interesujących które wpływają na historię przełomu wieków.Nie oglądałam wywiadów będących inspiracją do napisania książki, napewno jednak były ciekawe. Bo książka jest- ciekawa, dobrze napisana, godna polecenia.Nie przepadam za Anitą Werner, ale sposób w jaki przedstawiła swoje rozmówczynie spowodował, że nabrałam do Niej nieco więcej sympatii.

Colet | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Solidna książka, bardzo ciekawi bohaterowie reportaży, choć historia Agnieszki Holland podana jakby lepiej, ciekawiej i obszerniej.

Olimpia | 2016-10-21
bąbelek | 2015-11-24