vislava

[Zebrane artykuły] stanowią [...] ciekawe uzupełnienie tego, co w latach powojennych pisano o stosunkach polsko-rosyjskich. Okazuje się [...], że prasa polska tego czasu potrafiła przemycać informacje „nieprawomyślne” i że robiła to sprawnie. Dzięki temu można zweryfikować pogląd, że pisma oficjalne nie informowały o twórczości dysydentów czy o nurcie krytycznym w literaturze sowieckiej - a tak przedstawiali to dotychczas badacze relacji polsko-rosyjskich. Teksty w tym tomie są o tyle cenne, że podejmują temat, który po raz ostatni przyciągnął uwagę badaczy w latach 70. XX wieku.

źródło opisu: www.leksem.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie