Ślimacze opowieści II: Miłość i Patologia

Cykl: Ślimacze opowieści (tom 2)
Wydawnictwo: Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
komiksy
lymphs

Ślimacze Opowieści 2, podtytuł „Miłość i patologia”, a w nich: Prolog, w którym Ilona odnajduje swoje powołanie. Tragikomiczny komiks pt. „Marcin oświadcza się”. Ilona i Marcin jako komisarze wydziału zabójstw w13 rozwiązują wielce zagadkową sprawę mordu na licealiście. Bajka Marcina, ale w innym stylu, niż ta o kotku z ŚO1. Bajka Ilony, jeszcze bardziej porąbana niż ta o kotku z...

Ślimacze Opowieści 2, podtytuł „Miłość i patologia”, a w nich:

Prolog, w którym Ilona odnajduje swoje powołanie.

Tragikomiczny komiks pt. „Marcin oświadcza się”.

Bajka Marcina, ale w innym stylu, niż ta o kotku z ŚO1.

Bajka Ilony, jeszcze bardziej porąbana niż ta o kotku z ŚO1.

Będzie diablica z z ŚO1!

I Stefan z z ŚO1 – dużo!

Patologiczne zwierzątki – twór stylizowany na książkę dla dzieci, nie będący książką dla dzieci.

Horrory, których nie było.

Marcin jako wielki polityk.

I jeszcze jakieś tam syfy.

źródło opisu: chatolandia, 2012

źródło okładki: http://chatolandia.pl/

Jaga | 2019-04-05
Przeczytana: czerwiec 2018

Surrealistyczny humor Kobiety-Ślimaka nie daje się zapomnieć. Niektóre historyjki bawią, inne konsternują. To nie humor dla każdego, ale i tak polecam.

Monika Rosa | 2016-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Rewelacja, doskonały humor i absurd, świetne rysunki. Smutne jest to, że niektóre komiksy byłyby kompletnie bez sensu, gdyby nie były tak prawdziwe.

BeArcik | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, Very do want
Przeczytana: 01 lutego 2014

Cudowny poziom absurdu, zwłaszcza jeśli tak łatwo dostrzec w nim własne życie. Polecam, zwłaszcza przed sesją.

hasiek | 2012-10-17
Przeczytana: 12 października 2012

Pobieżne spojrzenie na ten zbiór już na poczcie skłoniło autorkę tych słów do radosnego kwiku - miało być dużo tego, co lubię, a mało tego, co nie lubię. Pierwsze wrażenie, niestety, okazało się mylące - najbardziej lubię obrazki z autorką i jej Bucem w roli głównej, a zmyłka polegała na tym, że większość mężczyzn występujących w drugiej części Ślimaczych, jest dziwna podobna do Marcina. Czyżby chwyt marketingowy?

Tyle w temacie pierwszego wrażenia. Zagłębiwszy się w Miłość i Patologię znalazłam coś, co do czego uczucia mam mocno mieszane. No bo tak, z jednej strony to jest Ilona i jej komiksy. Już to samo w sobie określa w pewien sposób, że mamy z czymś, co najprościej mówiąc, ryje banię. A ja lubię, jak mi autor ryje banię. Poza tym, komiksów jest więcej niż w pierwszej części i są w jakiś tam sposób spójne tematycznie. Jest bardzo w porządku.

...

Tak, w tym momencie aż prosi się o jakieś 'ale'. I jest, a jakże. "Ślimacze 2" są bardzo w porządku, ale są gorsze niż jedynka....

skoczny | 2012-10-12

Świetna kontynuacja części pierwszej. Komiksy standardowo śmieszą i "niszczą mózg" (oczywiście w pozytywnym znaczeniu). Podtytuł streszcza prawie całą zawartość i tematykę. Trochę mniejsza różnorodność wbrew pozorom nie jest wadą - całość jest dzięki temu bardziej spójniejsza. Na plus zaliczam także odwołania do innych komiksów (i to nie tylko tworzonych przez Ilonę). Jedynym minusem (przez który obniżyłem ocenę względem Ślimaczych 1) jest dla mnie Las patologias. Koncepcja jest fajna, jednak same rysunki zwierząt są zbyt duże jak na tak proste wykonanie. Zdaję sobie sprawę, że to wynikało z pomysłu stworzenia książeczki dla dzieci (i formatu całego zbioru), jednak dla mnie dalej jest to jedyny poważny minus

Fani Kobiety Ślimak będą zadowoleni i dla nich jest to pozycja obowiązkowa. Mimo iż oceniłem "tylko" na 7/10 to nie żałuję żadnej złotówki wydanej na komiks.