Rewolucje #07: We mgle

Cykl: Rewolucje (tom 7)
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Rewolucje
komiksy
GiP

Niniejszy tom, podobnie jak poprzedni [Rewolucje na Morzu], został wymyślony w 2004 roku podczas podróży pociągiem. Z naszych wspólnych luźnych pomysłów Jerzy Szyłak złożył scenariusz dopięty na ostatni guzik. Szyłak wyciska z rysownika siódme poty, zaludniając plansze miejscami, zdarzeniami i postaciami, o których narysowaniu nawet mi się nie śniło w tamtych czasach. Sprawa jest prosta - rysownik który sam wymyśla sobie scenariusze sam siebie wciska w przytulny kokon swoich umiejętności, rysuje tylko to, co umie i co mu relatywnie łatwo wychodzi. Jerzy Szyłak zagląda do tego kokonu i mówi - ej, panie, wyłaź pan - narysuj mi to. I to. I to. I tak oto, po sześciu latach poczułem się na tyle silny w łapie, żeby zaatakować ten scenariusz. Wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, a zawdzięczam to tylko i wyłącznie scenarzyście.

źródło opisu: http://timof.pl/

źródło okładki: http://timof.pl/

ilo99 | 2017-11-20
Na półkach: Komiks, Przeczytane, Polecane
Przeczytana: 20 listopada 2017

Co się stanie gdy do miasta przyjedzie cyrk? A jeśli jednym z cyrkowych artystów jest magik parający się hipnozą i hochsztaplerstwem? Co spotka mieszkańców sennego miasteczka, gdy iluzjonista będzie napawał się swoją zemstą? Czy powstrzyma go policja? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w komiksie. Ciekawy. Niebanalny, o charakterystycznej, rozpoznawalnej kresce. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na dwuwątkowość opowieści, czyli wąski pasek u dołu strony.