Alieen

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
obcy, kosmici
komiksy

Pierwszy pozaziemski komiks wydany na planecie Ziemia! Wreszcie poznaliśmy odpowiedź na pytanie: co czytają dzieci kosmitów? Kto wie, ile lat świetlnych przebył ten sponiewierany, wygnieciony komiks, zanim trafił do rąk Ziemian Twojego pokroju? Ten unikalny artefakt z innej planety został napisany w całkowicie nam obcym alfabecie i języku - być może staniesz się pierwszym człowiekiem, który...

Pierwszy pozaziemski komiks wydany na planecie Ziemia!
Wreszcie poznaliśmy odpowiedź na pytanie: co czytają dzieci kosmitów?
Kto wie, ile lat świetlnych przebył ten sponiewierany, wygnieciony komiks, zanim trafił do rąk Ziemian Twojego pokroju? Ten unikalny artefakt z innej planety został napisany w całkowicie nam obcym alfabecie i języku - być może staniesz się pierwszym człowiekiem, który zdoła go odczytać?
Niezależnie od tego, z której galaktyki pochodzą te przeplatające się historie, udowadniają, że niektóre motywy są naprawdę uniwersalne - inne zaś są, cóż... niecodzienne, dziwaczne i zupełnie nie z tego świata. Dobrze jednak wiedzieć, że ile by nie mieli oczu, nóg, czy macek, obcy też się czasem śmieją, płaczą, robią kupę, zaprzyjaźniają się, są dla siebie mili lub okrutni, ulegają naciskowi grupy, a czasem, kierując się dobrymi pobudkami strasznie wszystko partaczą.
To niesamowite znalezisko z odległego świata zachwiało przekonaniami ufologów na całym świecie, którzy muszą sobie teraz zadać pytanie: czy obcy naprawdę pozwalają swoim dzieciom czytać takie rzeczy?

źródło opisu: http://www.kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

Arthaniel | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Dziwny, krwawy, mocno psychodeliczny komiks, stylizowany na historyjkę dla dzieci. Do pozycji przyciągnęło mnie nazwisko autora, jednak w ostatecznym rozrachunku nie polecam - lepiej zainwestować w kolejne tomy "Ralpha Azhama" ;).

O "Alieen", podobnie jak o "Niedźwiedź, kot i królik" często można przeczytać, że to komiks dziwny, czy, jak to ktoś niezwykle elokwentnie ujął, "poryty na maksa". W czasie lektury przypomniało mi się, że weterynarze po uśpieniu czworonoga odsyłają jego zwłoki do punktu, w którym zostają przerobione na suchą karmę dla zwierząt. To jedna z mniej drastycznych rzeczy, o jakich pomyślałem w czasie czytania. Mam podły nastrój, więc dla higieny emocjonalnej nie będę też wnikał w egzystencjalny aspekt tych krótkich historii. Wszystkich tych, którym komiks Trondheima wydaje się dziwny, zachęcam do przyjrzenia się naszej rzeczywistości. Szczególnie jeśli piszą o sztuce, bo by zrozumieć dane dzieło często muszą spoglądać na nie przez pryzmat naszego świata. Mimo że "Alieen" to komiks z innej galaktyki, to jest bliższy naszej rzeczywistości niż się pozornie wydaje.

figgin | 2011-01-16

Mocna rzecz! Strasznie kwasiarski komiks, bez tekstu, z urzekającą, pozornie dziecinną formą, pozycja absolutnie obowiązkowa!

kipog | 2012-09-18
Przeczytana: 05 września 2012

Bardzo dobry komiks, surrealistyczny, śmieszny, wręcz montypythonowski.

Na półkach: Przeczytane, Komiksy
cait | 2015-10-12