Stawić czoło uzależnieniom

Tłumaczenie: Agata Tomaszewska
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Faire face aux dépendances: Alcool, tabac, drouges, jeu
978-83-211-1760-7
żona_batmana

"Jak wyjść z uzależnienia". Codziennie miliony osób na całym świecie zadaje sobie to pytanie. Nałogi niszczą ich zdrowie i równowagę psychiczną, burzą szanse na normalne życie. To, co na początku było przyjemnością lub pozwalało zwiększyć wydajność, z czasem staje się koszmarem. Książka doktora Charly'ego Cungi ofiarowuje osobom uzależnionym (od papierosów, alkoholu, narkotyków, ale także...

"Jak wyjść z uzależnienia".

Książka doktora Charly'ego Cungi ofiarowuje osobom uzależnionym (od papierosów, alkoholu, narkotyków, ale także od jedzenia, zakupów, pracy) realną nadzieję na uwolnienie się od dręczącego je problemu. Autor w proponowanych przez siebie metodach odwołuje się nie tyle do woli, ile świadomości. Rzucenie nałogu odbywa się według niego przede wszystkim "w głowie", wymaga zrozumienia przyczyn i mechanizmów rządzących uzależnieniem, zmiany sposobu myślenia o sobie i świecie. Książka podpowiada, jakie pytania warto sobie zadać.

Mówi:

* Jak budować motywację niezbędną do zmiany zachowania.
* Jak przygotować się do działania i jak postępować w trudnych, ryzykownych sytuacjach.
* Jak utrzymać abstynencję i nie wrócić do nałogu nawet po jednorazowych "wpadkach".

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 2007

źródło okładki: http://www.iwpax.com.pl/produkt-stawic-czolo-uzaleznieniom-244.html

Delilah | 2015-06-16
wyimaginowana | 2014-06-24