źródło okładki: http://www.fantastyka.pl/

• Zrób to kochanie
  • Słup ognia
  • Mężczyzna, który gonił swój cień
  • Dziewczyna mojego brata
  • Mózg. Rozwiń swój potencjał
  • Morderstwa w Somerset
  • Dziedzice ziemi
  • Wszystkie marzenia świata
  • Odyseusze. Zemsta Królowej Piratów
Zrób to kochanie
Katarzyna Miller

Słup ognia
Ken Follett

8,08 (13 ocen i opinii)
Mężczyzna, który gonił swój cień
David Lagercrantz

9 (2 ocen i opinii)
Wszystkie marzenia świata
Jorge Díaz

8 (1 ocen i opinii)
Odyseusze. Zemsta Królowej Piratów
Agnieszka Stelmaszyk

książek: 2062
Monika | 2012-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2012

Czekałam na ten numer, będąc przekonana, że to będzie numer przełomowy, wielki... Jubileusz w końcu do czegoś zobowiązuje. Cieszyłam się jak dziecko otwierając kopertę. Zachwyciła mnie okładka, która jednoznacznie pokazuje, jak zmieniło się nasze widzenie fantastyki, jak wiele, przez te trzydzieści lat, zmieniło się w polskiej fantastyce. Okładka to tylko zapowiedź...

Otwierając nowy numer "Nowej Fantastyki" miałam nadzieję, że znajdę się w zupełnie innej czasoprzestrzeni. Dowiem się czegoś więcej o początkach magazynu, przeczytam wspomnienia osób, które z nim są od zawsze, lub prawie zawsze... moje pragnienia i oczekiwania zostały spełnione tylko połowicznie. Z wypiekamy na policzkach jednak zabrałam się do czytania i cóż moje oczy ujrzały? Numer poświęcony, głównie komiksowi :)

Artykuł Michała Cetnarowskiego o trzech dekadach fantastyki, nie przyniósł niczego, czego bym do tej pory nie wiedziała, ale wskazał kilku autorów, po których pewnie sięgnę w wolnej chwili :) Ciężkie...

Angie Wu | 2012-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Zrecenzujemy i Poczta Polska bardzo się nie lubią, co widać w tym, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy nie dotarły do mnie trzy paczki - w tym i ta z październikowym numerem Nowej Fantastyki. Pan Artur bez problemu podesłał pechowy numer po raz kolejny - i tym razem udało mu się trafić do mojej skrzynki. Z tego względu recenzję publikuję z doskoku, tuż przed recenzją numeru z grudnia.

Już po okładce tego numeru widać, że jest to wyjątkowy czas dla miesięcznika. To właśnie w październiku rozpoczęły się uroczyste obchody XXX-lecia Nowej Fantastyki. Okładka, choć mi osobiście do gustu nie przypadła, pomysłowo spina ostatnich trzydzieści lat, nawiązując do pierwszego numeru, który prezentowany jest obok.

Zanim opowiem Wam o zawartych w październiku artykułach, chciałabym powiedzieć, że bardzo brakowało mi felietonu Jakuba Ćwieka. Kto jak kto, ale on świetnie opisuje fantastyczną rzeczywistość (jaki fajny oksymoron!) i jeszcze się nie spotkałam z opinią, że jego teksty były zbędne....

Łędina | 2014-07-31

Fasoletti | 2012-10-09
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma
Przeczytana: 08 października 2012

Jak dla mnie to słaby numer. Publicystycznie ujdzie, ale jeśli chodzi o opowiadania, to nic ciekawego do zaoferowania tym razem Nowa Fantastyka nie ma.

Adam | 2012-10-11

"Śmierć na chorągwi" - dla mnie najlepsze w tym numerze. Świetny średniowieczny klimat.

Justyna | 2012-09-29
Przeczytana: 05 października 2012