Coś na Progu nr 5 / listopad-grudzień 2012

Książka jest przypisana do serii/cyklu "dwumiesięcznik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dobre Historie
20544555
czasopisma
Coś Magazyn

Piąty numer czasopisma "Coś na Progu". Tym razem jeszcze więcej stron (116) w tej samej cenie! W środku same pyszności, opowiadania: Roberta E. Howarda (inspirowane twórczością H.P. Lovecrafta), Marka Tufo (apokalipsa zombie z punktu widzenia buldoga!) i Tomasza Kaczmarka (Pulp w czystej formie). Publicystyka Roberta Blocha, Bartosza Czartoryskiego i Marcina Wrońskiego. Wywiady z Thomasem Ligottim i Stefanem Grabińskim! Temat numeru: POTWORY! Do tego - dwa komiksy i tona potwornej publicystyki. Okładka - Michał Oracz

źródło opisu: http://dobrehistorie.pl/

źródło okładki: http://dobrehistorie.pl/

• Obserwuję cię
  • Era dinozaurów. Od narodzin do upadku. Nowe odkrycia i fakty o zaginionym świecie
  • Imaginarium. Tom 2. Ogród Leonarda

5,5 (2 ocen i opinii)
książek: 2004
Dominik | 2013-03-18
Przeczytana: 12 lutego 2013

Trochę dłużej niż zwykle przyszło nam czekać na kolejny, piąty już, numer „Coś na progu”, ale z całą pewnością mogę stwierdzić, że było na co czekać. Listopadowo-grudniowe wydanie to jak na razie najlepszy z dotychczasowo stworzonych przez Wydawnictwo Dobre Historie.

Tematem przewodnim aktualnego numeru są wszelakie potwory jakie dotychczas pojawiły się w różnych dziedzinach popkultury. Co zaskakujące twórcy artykułów nie opisują typowych przedstawicieli tego gatunku horrorów, a przedstawiają monstra mało znane przez co każdy z tekstów czyta się z zaciekawieniem. Publicyści wybrali swoje tematy z prawie każdej z dziedzin kultury masowej. Filmu: „Potwór z czarnej laguny” Radosława Pisula, „10 ton nacisku” Kamila Dachnija (o filmie „Szczęki” Stevena Spielberga), „Bestiariusz Guillermo Del Toro” Przemysława Pieniążka czy „Grunt to rodzina” Ady Struś - opisujący historie znanej wszystkim Rodziny Adamsów; muzyki: „Edward The Head” ponownie Ady Struś – artykuł o przerażającej maskotce...

Fasoletti | 2013-03-12
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma
Przeczytana: 09 marca 2013

Najnowszy numer magazynu "Coś na progu" bardzo na plus. Po za masą świetnych artykułów o maszkarach wszelakich, do przeczytania oddano nam również trzy opowiadana które skupiają się wokół potworów.

Ells | 2013-03-19
Przeczytana: 18 marca 2013

Piąty numer "Cosia" poświęcony potworom...na bardzo szerokie wody wypłynęli tym posunięciem redaktorzy :) Można poświęcić kilka numerów potworom a i tak tematu się nie wyczerpie.
Potwory opisane w numerze zaliczane są do klasyków (Szczęki, Potwór z Czarnej Laguny), sporym zaskoczeniem (na plus oczywiście!) jest obecność Ediego T.H. fakt, jest potworem, ale spodziewałem się książkowo-filmowego towarzystwa :)
Dużym pozytywem jest również opis najsympatyczniejszej rodziny grozy :) od dawna jestem fanem i bardzo mnie to ucieszyło.
Kolejna część wywiadu z medykami sądowymi (a właściwie medykiem w tym numerze) wciąż fascynuje.
Opowiadania mi nie podeszły, jedynie "Kopytne Monstrum" przeczytałem z zainteresowaniem, pozostałe mnie nie wciągnęły.
Strefa kryminału, podobnie jak strefa gier - udana :)
Komiksy ciekawe, czekam na kolejne odcinki.

Ogólnie numer jak zwykle (do tej pory ;) ) udany, tradycyjnie już czekam na przesyłkę z nowym numerem i mam nadzieję, że "Coś na progu" zapewni...

Rewolwerowiec | 2013-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2013

Kolejny bardzo udany numer. Tematyczna wszechstronność - to jedna z największych zalet CNP. Oczywiście wszystko kręci się wokół szeroko pojętej grozy. Teksty trzymają dość równy, solidny poziom. Jeśli ktoś lubi niepokojące klimaty horroru i nie tylko, to CNP jest świetnym sposobem żeby się w takowych zanurzyć. O ponownym wyjściu na powierzchnię, niestety, nic mi nie wiadomo... :)

Łukasz Śmigiel | 2013-01-19
Na półkach: Ulubione, Teraz czytam, Posiadam

Więcej stron, więcej weird fiction!Temat numeru: POTWORY. Howard, Grabiński, Ligotti, Tufo, Kaczmarek, Wroński... Coś do czytania :-)

Coś Magazyn | 2013-01-19
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

W środku same pyszności, opowiadania: Roberta E. Howarda (inspirowane twórczością H.P. Lovecrafta), Marka Tufo (apokalipsa zombie z punktu widzenia buldoga!) i Tomasza Kaczmarka (Pulp w czystej formie). Publicystyka Roberta Blocha, Bartosza Czartoryskiego i Marcina Wrońskiego. Wywiady z Thomasem Ligottim i Stefanem Grabińskim! Temat numeru: POTWORY! Do tego - dwa komiksy i tona potwornej publicystyki. Okładka - Michał Oracz.

Hekate | 2015-10-22
Na półkach: Przeczytane, Magazyny