Roger Federer. Najwspanialszy

Wydawnictwo: Bukowy Las
Roger Federer. The Greatest
978-83-62478-71-2
rainbowside

Sława Rogera Federera nie ogranicza się wyłącznie do sympatyków tenisa – uważany za najlepszego zawodnika w dziejach dyscypliny, jest jedną z najbardziej znanych postaci w całym szeroko pojętym świecie sportu. Mimo zdobycia rekordowej liczby siedemnastu tytułów Wielkiego Szlema, nie zwalnia tempa i wciąż sięga po kolejne trofea. Jednak nie kwapi się do pisania wspomnień, w tej dyscyplinie ustępując pola biografistom.
Książka o Federerze, napisana przez Chrisa Bowersa, znanego sportowego biografa i poliglotę, pełna jest istotnych informacji, jak również rozmaitych emocji związanych z dotychczasową karierą wybitnego sportowca: od jego pierwszych, jeszcze niepewnych uderzeń rakietą, przez lata nauki w szkole tenisa we francuskojęzycznej części Szwajcarii, po okres niezakłóconej dominacji i późniejsze wahania formy. Pokazuje, jak przebiegał jego rozwój, prezentuje miejsce szwajcarskiego sportowca w historii tenisa, ale także opisuje jego charakter i opowiada o życiu prywatnym tenisisty, który stworzył szczęśliwą rodzinę i jest dumnym ojcem bliźniaczek.

źródło opisu: http://bukowylas.pl/content/ksiazka/roger-federer-najwspanialszy

źródło okładki: http://bukowylas.pl/content/ksiazka/roger-federer-najwspanialszy

Jacoa1 | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Jedna z lepszych książek serii - motywuje. Ciekawa historia.

Lunaya | 2016-04-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Mam co do tej książki mieszane uczucia. Nie jest to na pewno porywająca pozycja, którą czyta się z zapartym tchem. To raczej rzetelna relacja znawcy tematu z różnych etapów kariery Rogera, z jej przełomowych momentów, ważnych i mniej ważnych pojedynków czy też rywalizacji z innymi wielkimi gwiazdami tenisa jego ery. Książkę wypełniają długie i detaliczne relacje z wielu pojedynków, które czytane niekoniecznie wzbudzają takie emocje jak podczas ich oglądania. Na kartach książki przewijają się też całe tabuny nazwisk różnego sortu tenisistów z pierwszej setki rankingu ATP z czasów dominacji Rogera, co dla młodszych fanów tenisa może stać się nużącą i nic nie mówiącą wyliczanką. Dla mnie, jako osoby grającej w tenisa, której lata największej fascynacji tą dyscypliną pokrywają się mniej więcej z "epoką Rogera", było to miłą reminiscencją tamtych lat, postaci i pojedynków które oglądałam z zapartym tchem. Zdaje sobie jednak sprawę że inni czytelnicy mogą nie mieć tak łatwo i...

Krzysztof Janda | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Szczyt mojego zainteresowania zawodowym tenisem przypada na lata 2011-2015. ATP i WTA. Federer z Nadalem i Djokovicem to dominatorzy w tych latach.

Nie chciałbym oceną zniechęcać do przeczytania. Książka może być dobra. Nie trafia jednak w mój gust. Zanudziła mnie po 30-40 przeczytanych stronach (ok. 10% całości; ma w sumie ponad 300 stron). Może po prostu biografie nie są dla mnie? (to moja pierwsza) Gdyby to pisał sam Federer, to może byłoby to dla mnie ciekawsze? Trudno mi powiedzieć.

Na minus jest na pewno to, że Federer nie współpracował przy wydawaniu tej pozycji. To dla mnie za duży minus. Myślałem, że dowiem się czegoś od mistrza. Jednak nie dotarłem do myśli czy emocji Federera, ani do jego wypowiedzi.

Książkę oddałem do biblioteki. Mimo iż kosztowała 50 PLN, szkoda mi na nią miejsca na półce. Może chociaż ucieszy kogoś innego ;)

konrad1203 | 2015-12-17
Przeczytana: grudzień 2015

Książka napisana w niezwykle interesujący sposób. Ukazuje najciekawszy dla czytelnika okres spektakularnych sukcesów Rogera, ale można się również dowiedzieć jak od młodych lat kształtowała się jego kariera i co oraz kto faktycznie miał na nią największy wpływ. Opis rywalizacji z Nadalem to już literacki majstersztyk, wspaniale przytoczone są również najważniejsze w karierze pojedynki mistrza. Obowiązkowa lektura dla fanów Rogera, gorąco polecam!

droup | 2015-02-08

Dla fanów Rogera, takich jak ja, pozycja obowiązkowa. Książka daje szansę by spojrzeć na karierę Federera "od zaplecza". Byłaby kompletna gdyby Roger brał udział w jej tworzeniu, ale może jeszcze nie czas na to.

| 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Można dowiedzieć się z książki sporo ciekawych faktów, ale tak naprawdę nie jest odkrywcza.
Sporo jej brakuje do innych tego typu pozycji.

W każdym razie fani Rogera powinni ją przeczytać :)

inkaust | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Mój niezwykle trafiony prezent urodzinowy. Od lat jest wielką fanką Federera i oczywiście nie mogłabym nie przeczytać pierwszej jego biografii wydanej na polskim rynku. Samego Federera poznajemy głównie z perspektywy innych osób - jego trenerów, znajomych, innych zawodników, z jednej strony to ciekawe, ale aż chciałoby się, aby jeszcze Federer dorzucił swoich kilka groszy. Dla ludzi, którzy mniej więcej znają tenis - zawodników, turnieje, zasady to bardzo ciekawa pozycja. Sama oglądam mecze Federera od około 2004 roku, kiedy był już ukształtowanym zawodnikiem. Dobrze, więc poznać korzenie jego stylu gry i zachowania na korcie, które przecież wyróżniają go spośród innych zawodników. Stosunkowo mniej dowiadujemy się o jego życiu prywatnym, ale jest to zrozumiałe, bo Federer bardzo chroni swoje życie prywatne. Muszę przyznać, że trochę mnie ubodło to, że najdłuższy rozdział jest zatytułowany Nadal, ale to tylko moje prywatne odczucie. Zdecydowanie polecam tę pozycję.

Flavia | 2013-11-05

Ciekawa biografia. Nie jest napisana z takim polotem, jak 'Borg, Mc Enroe', ale odsłania wiele ciekawych faktów z życia mistrza. Na pewno pokazuje Rogera Federera jak bardziej ludzkiego - autor przypomina, że w młodości łatwo się irytował i ciskał rakietą. Oczywiście nie ma w tej książce nic kontrowersyjnego, bo Federer taką postacią nie jest, ale biografia przedstawia go jako człowieka z temperamentem, dającego nieraz upust swoim emocjom. O niektórych kulisach jego sławy nie wiedziałam - na przykład o tym, że jego trener, mający największy wpływ na rozkwit jego talentu, zginął krótko przed tym, jak Federer zdobył swój pierwszy skalp - puchar Wimbledonu. To jest ciekawa i wzruszająca wiadomość.