Zgłosuj na książki roku 2017

Modele opieki pielegniarskiej nad dzieckiem z chorobą ostrą i zagrażającą życiu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320043907
zdrowie, medycyna
Różyczka

Opieka pielęgniarska w pediatrii oznacza nie tylko sprawowanie opieki w ramach zleceń lekarskich i wykonywanie czynności pielęgniarskich, lecz również podjęcie działań profilaktycznych oraz edukację zdrowotną rodziców i dziecka. W książce omówiono modele opieki pielęgniarskiej nad dzieckiem w chorobach ostrych i zagrażających życiu na podstawie teorii pielęgnowania D. Orem, zgodnie z...

W książce omówiono modele opieki pielęgniarskiej nad dzieckiem w chorobach ostrych i zagrażających życiu na podstawie teorii pielęgnowania D. Orem, zgodnie z najnowszym stanem wiedzy medycznej i pielęgniarskiej. Podstawę do tworzenia modelu opieki stanowi opis przypadku w wybranych schorzeniach. Ułatwi to czytelnikowi zastosowanie modelu w praktyce zawodowej.

Publikacja stanowi kontynuację książki Modele pielęgnowania dziecka przewlekle chorego. Adresowana jest do studentów pielęgniarstwa oraz pracujących pielęgniarek.

źródło okładki: PZWL

Dominika | 2013-03-16