9788320049060
zdrowie, medycyna
youstyna

Publiakcja Diagnozy i interwencje pielęgniarskie Żywko Kózka stanowi idealne opracowanie i podręcznik dla wszystkich studentów kierunków medycznych i pielęgniarskich. Inspiracją do przygotowania publikacji Diagnozy i interwencje pielęgniarskie była taksonomia diagnoz pielęgniarskich opracowana przez Północnoamerykańskie Towarzystwo Diagnoz Pielęgniarskich (NANDA). Autorki z ośrodka...

Inspiracją do przygotowania publikacji Diagnozy i interwencje pielęgniarskie była taksonomia diagnoz pielęgniarskich opracowana przez Północnoamerykańskie Towarzystwo Diagnoz Pielęgniarskich (NANDA). Autorki z ośrodka krakowskiego przyjęły za pielęgniarkami amerykańskimi definicję diagnozy pielęgniarskiej oraz podstawy schemat jej konstruowania.

W części pierwszej książki Diagnozy i interwencje pielęgniarskie przedstawiły obowiązujące w Polsce podstawy prawne wykonywania zawodu pielęgniarki i kompetencje zawodowe. Drugą część książki Diagnozy i interwencje pielęgniarskie poświęciły zagadnieniom procesu pielęgnowania jako zindywidualizowanej metody opieki oraz szczegółowo omówiły formułowanie diagnozy pielęgniarskiej i klasyfikacje diagnoz. W trzeciej części zamieściły własne opracowanie 53 kategorii diagnoz, z którymi najczęściej spotykają się pielęgniarki w praktyce klinicznej.

Każda kategoria diagnostyczna zawiera definicję, opis cech ją charakteryzujących oraz czynniki etiologiczne i czynniki ryzyka - w tym patofizjologiczne, związane z leczeniem, sytuacyjne i rozwojowe, pozwalające na wieloaspektowe przeanalizowanie problemu i trafne postawienie diagnozy.

Diagnozy i interwencje pielęgniarskie Żywko Kózka to książka adresowana jest zarówno do studentów pielęgniarstwa, jak i pracujących pielęgniarek. Trafne postawienie diagnozy jest bowiem podstawą podejmowania indywidualnych celowych interwencji.

Podręcznik Diagnozy i interwencje pielęgniarskie Żywko Kózka to dzisiaj pozycja obowiązkowa na półkach regałów wszystkich studentów pielęgniarstwa.

źródło opisu: http://www.medicon.pl/diagnozy-i-interwencje-piele...(?)

źródło okładki: http://www.medicon.pl/diagnozy-i-interwencje-piele...»