Last Scene Alive

Cykl: Aurora Teagarden (tom 7)
Wydawnictwo: Berkley Books
angielski
Ola

From the New York Times bestselling author of Dead Over Heels and the Sookie Stackhouse novels. Roe is still in mourning over her husband's death when a movie company arrives in Lawrenceton. They've come to make a film based on a book written by her one-time boyfriend Robin Crusoe, a book that detailed their shared investigation of a series of murders that occurred years before. But when the...

But when the lead actress-who is playing Roe-is killed, Robin and Roe join forces once again to thwart a killer, without knowing that Roe herself is the next target.

źródło opisu: Berkley, 2009

źródło okładki: Berkley, 2009

alice | 2018-07-10

Co byście zrobili gdybyście stali się ofiarą stalkingu? Ta książka wyjaśnia bardzo dużo na temat ofiar i samych prześladowców.

Agata76 | 2018-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

nie wiem dlaczego lubię jej książki , są tak proste, pisane naiwnym językiem ....a jednak mają ten niepowtarzalny urok "amerykanskych" miasteczek, klasy średniej i tego całego tandetnego blichtru. :)

Aniutka90 | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Zawsze jest miło wrócić do przygód Roe, jednak z kolejnymi częściami coraz częściej "wieje nudą". Mimo wszystko miło spędziłam czas zanurzając się w tą historię.

książek: 2077
rumiko | 2017-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 26 lutego 2017

No. Jakoś przemęczyłam.
Kryminał nietypowy, bo akurat kryminału w tym wszystkim najmniej. Akcja jakoś ciągnie ten ciężar, czasem wypływa pytanie: "Kto zabił?", ale jakoś tak jakby pobocznie i od niechcenia.
Ostatecznie jednak odpowiedź pada, czyli jakaś satysfakcja z rozwiązania jest, ale znowu wszystko przesłaniają wszechobecne problemy egzystencjalne Aurory. Zdecydowanie przesadnie rozdęte.

Melania | 2017-05-08
Przeczytana: 07 maja 2017

Po przeczytaniu szóśtej części nie mogłam się doczekać, by się dowiedzieć ja potoczyły się dalsze losy głównej bohaterki. Nie zawiodłam się i byłam miło zaskoczona. Już się nie mogę doczekać by zacząć czytać kolejne części, ale niestety to musi poczekać kilka dni :)

inga_dorota | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, Kryminał, Biblio
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Po kilku nieudanych tomach przygód Aurory autorka wróciła do formy. Nie jest to, co prawda działo na miarę Jo Nessbo, ale czyta się szybko i przyjemnie. Na uwadze należy mieć, iż sporo tu obyczajówki, zaś wątek kryminalny stanowi tylko element fabuły.

tombraiderka009 | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Od śmierci Martina minął już rok i Aurora w miarę się pozbierała po stracie małżonka. Jej rutyna wciąż jest ta sama: praca - dom. Do tego mieszkanie na uboczu nie pomaga wkręcić się znów w życie miasteczka. Do czasu, gdy scenarzyści z Hollywood postanawiają nakręcić serial na podstawie książki dawnego przyjaciela Roe - Robina Crusoe. A co jeszcze dziwniejsze, ma to być serial o niej i o Robinie w rolach głównych.
Całe Lawrenceton jest zachwycone i podekscytowane tym, że gwiazdy Hollywoodu przybędą do ich miasteczka. Wszyscy, oprócz jednej, jedynej Aurory, która jest negatywnie nastawiona do całej sprawy. I jeszcze dziewczyna Robina ma ją grać.!

Stare znajomości zostają odnawiane, Robin i Aurora na nowo się zaprzyjaźniają, choć Roe jest trochę niepewna, bo przecież Martin.. Ale to już stare historie i nasza bohaterka zaczyna na nowo żyć. Co dziwne, zaczyna się do niej znów przystawiać Arthur, a to już przegięcie.!
Tak więc na małą bibliotekarkę spadają dwie byłe miłostki, sława w...

Lily76 | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Bardzo rozerotyzowany tom, jak na opowieść o maleńkiej bibliotekarce w okularach, która niedawno straciła męża i pogrąża się ciągle w żalu po nim. Oczywiście wiem, że niscy ludzie w okularach też mają życie seksualne, żeby nie było, że mam tu jakieś uprzedzenia, choć w literaturze to już różnie bywa - bohaterki są zazwyczaj wysokie, szczupłe, biuściaste i oszałamiająco seksowne, no i nie nazywają się Aurora Teagarden - czyli... Herbaciarnia? Albo coś w tym rodzaju :)
W każdym razie fajnie się czytało.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

"Świadek ostatniej sceny" to już siódmy tom przygód Aurory Teagarden. Jak można się domyśleć, i tym razem główna bohaterka znajdzie się w pobliżu morderstwa. Co z tego wyniknie? Roe na pewno wpakuje się w kłopoty. Tym razem będzie wyjaśniać tajemnicę śmierci młodej aktorki. Ponadto będzie musiała przejść utrapienie z filmowcami, którzy będą chcieli nakręcić jej życie. Jakby tego było mało przeżywa śmierć bliskiej osoby i stawia czoła samotności.

Ta część wyróżnia się na tle swoich poprzedniczek. Całkiem zagubiony tutaj został wątek kryminalny. W całej książce jest mu poświęcony tylko niewielki fragment. Więcej informacji mamy na temat prywatnych spraw Aurory, która aktualnie przeżywa niespodziewaną śmierć swojego męża. Aurora podejmuje decyzję o rozpoczęciu nowego etapu w swoim życiu. Oprócz głównego wątku ciekawy jest wątek poboczny, dotyczący pracującej w bibliotece Patricii.

Co to głównego wątku wyjaśnienie śmierci aktorki jest dotychczas najciekawsze z całej serii - motyw...

Meowth | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Czytając poprzedni tom cyklu o Aurorze Teagarden ("Łatwo przyszło, łatwo poszło"), sympatyzowałam z nią i współczułam problemów, jakimi hojnie uraczyła ją autorka. Niestety, w trakcie lektury "Świadka ostatniej sceny" moja sympatia do głównej bohaterki parowała szybko w miarę połykania kolejnych stron. Rozumiem, kobiecina niedawno owdowiała, a to drastycznie zmienia perspektywę, z jakiej ogląda się świat, jednak jej totalne skupienie na samej sobie doprowadzało mnie chwilami do mdłości. Na dodatek działania otoczenia na ogół były przedstawiane jako krzywda i ból dla niej, kobiety były dziwne i najczęściej niezbyt sympatyczne, mężczyźni za to bezustannie zainteresowani nieszczęśliwą wdową. Litości! Proszę o krople żołądkowe!

Ogólnie jest to powieść na temat "ja, mnie, moje, o mnie, ze mną", to, co w poprzednim tomie było dowcipem, tu zamieniło się w złośliwości i ironię, a bohaterka z sympatycznej w sumie osoby przekształciła się w irytującą, pełną żółci babę, domagającą się...