Z jasnego nieba

Tłumaczenie: Martyna Plisenko
Cykl: Aurora Teagarden (tom 5)
Wydawnictwo: Replika
Dead Over Heels
Ann

Aurora „Roe” Teagarden – bystra i przenikliwa okularnica ponownie doradzająca mieszkańcom Lawrenceton zza bibliotecznego biurka – tym razem ma nie lada orzech do zgryzienia... Roe od dwóch lat jest szczęśliwą, do tego nieprzyzwoicie bogatą żoną Martina Bartella. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jej sielskiego, leniwego życia... Do czasu, aż na jej ogród spada zrzucone z...

Roe od dwóch lat jest szczęśliwą, do tego nieprzyzwoicie bogatą żoną Martina Bartella. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jej sielskiego, leniwego życia... Do czasu, aż na jej ogród spada zrzucone z samolotu ciało Jacka Burnsa, funkcjonariusza, z którym nigdy nie miała zbyt dobrych relacji. Czy trup wylądował na podwórzu Aurory przypadkowo? A może zbrodnia ma związek z dawną nielegalną działalnością Martina?

Zrzucenie Jacka Burnsa okazuje się jedynie wstępem do całej serii dziwnych zdarzeń: po Lawrenceton kręcą się jakieś podejrzane typy, do tego Angel Youngblood, lokatorka i pracownica Roe, zaczyna zachowywać się wyjątkowo podejrzanie...

Co się za tym wszystkim kryje?

Wciągający kryminał retro z wątkiem romansowym w tle!

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

kwiatusia | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, MAZW
Przeczytana: 16 września 2014

Po bardzo dobrym udanym spotkaniu z Aurorą Teagarden (Roe) w książce "Dom Juliusów" (tom 4) zapragnęłam zapoznać się z kolejnymi częściami o losach sympatycznej i niewątpliwie bardzo charakterystycznej bohaterki.
Jeszcze nie zdążyłam przeczytać pierwszych części, a już sięgnęłam po piątą, najnowszą, która nosi tytuł "Z jasnego nieba", której fabuła bardzo mnie zainteresowała.

Nie mogło być inaczej, gdy dowiedziałam się, że do ogrodu bibliotekarki Roe wpada, a dokładnie spada z nieba ciało mężczyzny. W tym momencie pojawia się mnóstwo pytań i domysłów : czy to przypadkowa śmierć, morderstwo, a może samobójstwo? W chwili, gdy dowiadujemy się, że to Jack Burns - funkcjonariusz z którym kobieta nie była w najlepszych relacjach wszystko komplikuje się jeszcze bardziej.
W jej otoczeniu zaczynają się pojawiać również inne osoby, które nie darzyły policjanta zbytnią sympatią...

Zapowiada się bardzo skomplikowane śledztwo w które oczywiście poza mundurowymi - najbardziej zaangażuje się...

Gąska | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Charlaine Harris to sześćdziesięciu trzy letnia kobieta pochodzenia amerykańskiego. Jej twórczość sięga lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Swą karierę zaczynała pisząc poezje, jednak po studiach zdecydowała się na pisanie powieści. Kobieta stała się sławna dzięki bestselerowemu cyklowi książek The Southern Vampire Mysteries, na podstawie którego powstał serial „Czysta krew”.

„Z jasnego nieba” to już piąta książka z serii poświęconej Aurorze Teagarden. Bohaterka po raz kolejny pakuje się w tarapaty. Można rzec, że to tarapaty natrafiają na nią. Pewnego zwykłego dnia na podwórko kobiety zostają zrzucone zwłoki mężczyzny. Owym nieszczęśnikiem okazuje się Jack Burns, z którym Roe od czasów „Prawdziwych morderstw” ma na pieńku. Na dodatek jej przyjaciółka i pracownica - Angel Youngblood zaczyna zachowywać się w dziwny sposób. To tylko wstęp do kolejnych dziwnych sytuacji. Kto tym razem śmiał zakłócić błogi spokój szczęśliwej, bogatej i zamężnej od dwóch lat bohaterki?...

Joanna | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 11 lutego 2015

Aurora Teagarden ma w życiu szczęście… prawie… Już od dwóch lat jest żoną Martina Bartella, mężczyzny do niedawna wiodącego życie dość niebezpieczne, od niedawna ustatkowanego i na poważnym stanowisku. W dodatku Aurora może cieszyć się spadkiem, który na nią nie tak dawno spadł i uczynił kobietą majętną i niezależną. Mieszka w wymarzonym domu, którego makabryczna zagadka została szczęśliwie rozwiązana. W dodatku wróciła do pracy w bibliotece, choć z racji posiadanego majątku, nie było to w żadnej mierze konieczne. Kocha jednak bycie bibliotekarką i potrzebuje, by dni były zapełnione czymś pożytecznym.

Jej życie jest niemal idealne. Niemal i prawie. Aurora nie może się bowiem pogodzić z jedną wiadomością, która spadła na nią niespodziewanie kilka miesięcy temu … W dodatku pewnego pięknego dnia na jej trawniku lądują zwłoki mężczyzny. Biedak został wypchnięty z samolotu. Szybko okazuje się, że tym nieszczęśnikiem jest Jack Burns, policjant, z którym Roe nigdy nie było po drodze. A...

| 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Jedna z gorszych książek z serii. Roe jest szczęśliwa mężatką i przypadkowo kosząc trawnik z nieba na jej posesje spada martwy policjant. Każdy przeciętny człowiek byłby zaskoczony, przerażony, zaniepokojony. Aurora pod tym względem jest kosmitką i próbuje odkryć tajemnicę. Szczególnie, że ze wspomnianym martwym stróżem prawa miała ostro na pieńku ( no dobrze to on miał problemy ze sobą).

Wpadka, cichy wielbiciel, błąd medycyny i stalker misjonarz. Wesela nie było, ale był za to pogrzeb który zakończył się dość krwawo.

Lekka, ale zdecydowanie nie najlepsza, polecam zamiast tabletek nasennych, miejmy nadzieję, że kolejne części cyklu będą lepsze.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

"Z jasnego nieba" to piąty tom przygód Aurory Teagarden, bibliotekarki pochodzącej z Lawrenceton pod Atlantą. Sięgając po tę książkę miałem pewne obawy co do tego, czy autorka da jeszcze radę mnie zachwycić swoim pomysłem na kryminał retro. Poprzednie części nie były rewelacyjne, akcja dość kiepsko współgrała z treścią, w której za dużo było nie potrzebnych opisów, które nic do książki nie wnosiły.

Nie spodziewałem się, że po kilku stronach opisujących sielskie życie głównej bohaterki, niespodziewanie do jej ogrodu spada ciało wyrzucone z samolotu. To co robi nasza bohaterka wraz ze swoją koleżanką jest dla mnie kompletnym szokiem i zaskoczeniem. Otóż we dwie zaczynają żartować. Może to być oznaka tego, że Roe całkiem uodporniła się na widok nieboszczyka. Trzeba przyznać, że Harris potrafi zaskoczyć pomysłem na zbrodnię.

Okazuje się, że spadły z nieba denat to Jack Burns, funkcjonariusz, który nie miał zbyt dobrych relacji z Roe, a ona z nim. Od tego momentu zaczyna się całe...

inga_dorota | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

Kolejny tom przygód Aurory za mną. Trzeba przyznać, iż życie prowincjonalnej bibliotekarki w USA może być bardzo niebanalne. Chyba te liczne, dziwne "przypadki" przytrafiające się pani Teagarden odrealniająca cały cykl, bo perypetii mogli by jej pozazdrościć porucznik Colombo i wszystkie oddziały CSI (tylko Ojciec Mateusz ma życie obfitujące w równie ciekawe zdarzenia, co ponadto potwierdza teorię, że najniebezpieczniej jest zawsze na prowincjach). Ten cykl trzeba po prostu lubić, bo w przeciwnym razie żaden z tomów się nie spodoba. Ewentualnie można się od niego odkochać, gdyż niektóre pozycje są trochę kuriozalne. Mnie pasują.
Wyzwanie czytelnicze 2015: książka, której akcja rozgrywa się w innym państwie.

Melania | 2017-05-07
Przeczytana: 05 maja 2017

Nie wytrzymałam i kolejnego wieczora po przeczytaniu poprzedniej części musiałam poznać dalsze losy bohaterów. Tak się wciągnełam, że po skończeniu zaczełam szóstą część - przecież była dopiero pierwsza w nocy! Nie wiem co zrobię jak skończą mi się ksiażki z tej serii!

Aurelia | 2016-02-08
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Książka bardzo lekka, szybko mi się ją czytało. W sumie polecam dla tych co nie chcą zbytnio się zastanawiać nad książką i akcją. Książka ta nie jest jakaś "ciężka" i nie zrozumiała. Mnie osobiście się podobała kolejna zagadka głównej bohaterki.

superheroina | 2015-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Piąta już część zupełnie przypadkowych kryminalnych przygód sympatycznej i inteligentnej okularnicy Roe. Poza powrotem do pracy w bibliotece, w życiu Aurory nie dzieje się nic nowego wartego odnotowania. Spokój i stabilizacja panują do czasu, gdy na podwórko Roe i jej męża, jak grom z jasnego nieba, spada detektyw... a właściwie zwłoki detektywa, z którym kobieta nigdy się nie lubiła. Jak łatwo się domyślić, to tylko początek ciągu dziwnych i nieprzyjemnych zdarzeń, w których centrum znajdzie się bibliotekarka.

Druga (zaraz po "prawdziwych morderstwach") najlepsza książka tego cyklu! Akcja zaczyna się od samego początku, dzieje się tak dużo, jak w "prawdziwych morderstwach" i czytelnik wprost nie ma ochoty odkładać książki, póki jej nie skończy! To moja pierwsza książka przeczytana w tym roku i oby każda kolejna była tak samo dobra!

alice | 2018-07-10

Kto by się spodziewał, że w biały dzień z nieba spadnie niezbyt sympatyczny komendant policji. Jednak w Lawrencetown wszystko jest możliwe. Naprawdę nie spowdziewałam się takiego zakończenia i rozwiązania sprawy. Ale z drugiej strony miałam niewielkie podejrzenia co do przyczyny tych wydarzeń.