Koziorożec 5. Sekret

Wydawnictwo: Manzoku
Capricorne: Le secret
koziorożec, andreas
komiksy

"Koziorożec” to kolejne po słynnym „Rorku” dzieło Andreasa. Jak zwykle w przypadku tytułów tego twórcy, na czytelników czeka fascynująca fabuła poparta niezwykłą, pełną smaczków i symboliki oprawą graficzną. Odważne kadrowanie, niezwykła zabawa perspektywą, światłem i cieniem oraz oryginalne rozwiązania sprawiają, że do komiksu można wracać po wielokroć, za każdym razem odkrywając kolejne elementy tej niezwykłej układanki.

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

giera | 2013-10-13

Album Sekret zaczyna się od pięciostronicowego wprowadzenia prozą, z którego przytoczę mały cytat: „Kawałki gipsu, betonu, drewna i kilka książek spadło z biblioteki, która zaczęła cała się podnosić, na początku powoli, a potem coraz szybciej, ponad drapacz chmur i jeszcze dalej. Koziorożec musiał trzymać z całych sił Astora. Mały bibliotekarz był na granicy szaleństwa. Jego książki, JEGO książki odlatywały, coraz wyżej, ponad miasto razem z jego sensem istnienia, a może nawet z całym sensem. (…)Kilka dni później ludzie zaczęli znosić książki znalezione w całym mieście. Astor opuścił dzięki temu stan wręcz śpiączki, w jakim się ostatnio znajdował. Kozio swoją drogą rozpoczął odbudowywanie biblioteki, prace szły w dobrym tempie do przodu”.
I tym razem kluczem do całej intrygi jest książka. Oczywiście, jak większość książek w bibliotece Koziorożca, ta także ma swoją tajemną, ukrytą moc. Moc zawarta w słowach, jest tak potężna, że gdy książka zostaje odnaleziona, zamaskowani oprawcy...

Megapodius | 2018-04-19
Na półkach: 2018, Komiks, Przeczytane