Antropologia seksualności. Teoria. Etnografia. Zastosowanie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
978-83-235-0892-2
welesxxi

Redakcja naukowa Agnieszka Kościańska. Zebrane w książce artykuły ukazują wielorakie czynniki konstruujące seksualność. Ich autorzy dowodzą, że seks nie istnieje poza społeczeństwem, kulturą, historią, polityką i gospodarką. Przedstawiają też konkretne strategie zmiany społecznej, które pozwalają skuteczniej bronić praw seksualnych w różnorodnych kontekstach kulturowych i społecznych. Co...

Redakcja naukowa Agnieszka Kościańska.

Co kształtuje naszą seksualność?
Jak bronić praw seksualnych?
Jak przygotować kreatywny kulturowo program edukacji seksualnej?
Co to jest seksualne obywatelstwo?
Jak połączyć tradycje narodowe z globalnym aktywizmem na rzecz praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych?

Autorzy zebranych w książce artykułów starają się znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych aktualnych i trudnych pytań.

„Kiedy chodzi o seks, chodzi o społeczeństwo”.
Jeffrey Weeks

Redakcja naukowa Agnieszka Kościańska

źródło opisu: http://www.wuw.home.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4684

źródło okładki: http://www.wuw.home.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4684

Andrzej | 2016-10-02
Magdalena | 2015-08-10