7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-934736-0-1
Śląsk
Jaga

Śląsk wymyślony” to dzieło naukowe znanego i cenionego publicysty górnośląskiego Michała Smolorza. Praca, która przez swoje radykalne tezy zapewne wzbudzi wiele kontrowersji i komentarzy, zwłaszcza w środowisku śląskim.

W książce Michał Smolorz rozprawia się z mitami, które Ślązacy przyjęli jako swoje, a które w żadnym razie nie są specyficzne tylko dla nich.

Anita | 2015-08-23
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Jest to rozprawa doktorska i tak też została napisana - wszystkie wymagane elementy, stosowny język itd. Nie czyta się jej łatwo, ponieważ jest lekturą trudną, wymagającą od czytelnika sporego zaangażowania i wysiłku. Jednakże zawarte informacje i mnogość drobiazgowych informacji rekompensuje trudy brnięcia przez kolejne stronice. Należy do tych książek, które po prostu NALEŻY przeczytać.

Rkrz | 2014-12-08
Przeczytana: sierpień 2013