Tajemna historia świadomości. Starożytne klucze dla przyszłości pokoleń

Tłumaczenie: Bartłomiej Kotarski
Wydawnictwo: Illuminatio
The Secret History of Consciousness: Ancient Keys to Our Future Survival
978-83-62476-27-5
popularnonaukowa
Eva

Czy starożytni posiadali wiedzę, do której my nie mamy teraz dostępu? Dlaczego niektóre cywilizacje miały doskonałe technologie? Skąd ci ludzie znali procesy atomowe i skąd wiedzieli, jak korzystać z rezonansu? Skąd czerpali wiedzę dotyczącą alchemii i astronomii? Wreszcie, dlaczego cała ta wiedza była zarezerwowana dla faraonów, kapłanów, królów i mędrców? Co ukrywano przed resztą ludzi? Dokładnie to samo, co przekazywano wybranym uczniom w szkołach mistycznych: dostęp do wyższej świadomości prowadzi do zmienionej i nieskończonej rzeczywistości.

Starożytni pozostawili wszystkie klucze, które są niezbędne do odkrycia, kim tak naprawdę jesteśmy i do czego jesteśmy zdolni. Gdy zrozumiemy idee które nam pozostawili, nauczymy się stosować je w teraźniejszości.

Z tej książki dowiesz się, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są ściśle ze sobą połączone, a czysta świadomość wpływa na zmianę i tworzenie rzeczywistości. Poznasz też prawdziwe znaczenie kalendarza Majów, zasady świętej geometrii i jej związek z Kabałą, Kwiatem Życia, piramidami, Atlantydą, Lemurią.
Przede wszystkim dowiesz się jednak, że rok 2012 i jego okolice to najlepszy czas na wykorzystanie wpływu subtelnych energii, które oddziałują na nas coraz silniej. Dzięki temu, że kończy się pewien okres w dziejach ludzkości, mamy szansę dostrzec nieskończone możliwości zakodowane w naszej świadomości, które niegdyś dały naszym przodkom olbrzymią wiedzę i moc.

źródło opisu: Wyd. Illuminatio, 2012

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

ewa | 2018-08-05

Bardzo dobra książka, warto przeczytać.

Shetani | 2013-08-13
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Wiedza tajemna dociera podobno tylko do wybranych albo do tych, którzy bardzo intensywnie jej poszukują. To teraz zastanówmy się… skąd ta wiedza do nas dociera? Gdzie ją można znaleźć? Książki, filmy dokumentalne, publikacje naukowe? No tak, wydawałoby się, że jest to adekwatne. A teraz pozwólcie, że przytoczę Wam ciekawy cytat:

„Młode dusze szukają odpowiedzi w tajemnicach, prawach i rytuałach.
Dojrzałe dusze szukają ich w nauce, matematyce i dowodach.
A stare dusze szukają ich we własnym wnętrzu.
Spójrz w głąb siebie,
PS Czyż młode dusze nie są urocze?”*

„Tajemna historia świadomości” to książka, która zawiera w sobie wiedzę niedostępną dla zwykłego człowieka – przynajmniej jakby na to patrzeć z perspektywy dawnych czasów. W końcu nawet kapłani egipscy wykorzystywali wiedzę o zaćmieniach słońca do zastraszania społeczeństwa, ale nie chodzi mi teraz o wiedzę tego typu, chociaż leży blisko niej. Ta książka dotyczy wiedzy mistycznej, która jednak mimo wszystko jest dostępna dla...