Machiavelli i zarządzanie

Management and Machiavelli
83-20810-28-0
biznes, finanse
Jan

Książka ta należy do klasyki literatury z dziedziny biznesu. Autor zdobył uznanie za wnikliwą i zabawną analizę organizacji i zachowań jej pracowników, którą wykorzystał w tej książce do wskazania, czego współczesny menedżer może się nauczyć z historii i literatury. Korzystając z nauk Machiavellego, autor odsłania kryjące się we współczesnych wielkich korporacjach samodzielne państwa, z dworzanami i dyplomatami, ortodoksją i herezją, wojnami i traktatami pokojowymi. Jego zjadliwa satyra i pomysłowe teorie dotyczące zarządzania i przywództwa powodują, że bez tej książki nie może się obejść żaden ambitny absolwent zarządzania czy menedżer.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Przemysław Kantorski | 2015-01-30

Żadne tam wielkie odkrycie, ot ciekawostka. Do samodzielnego rozkminienia tego, o czym Antony Jay pisze, sam Machiavelli wystarczy w zupełności.

booksbynight | 2017-03-09
Jan | 2012-08-28