Lusterko z Futra

Wydawnictwo: Media Rodzina
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7278-370-7
jagarkar

Była raz sobie pewna dziewczynka tak mała, że nikt nie nazywał jej inaczej niż Mała. I było też lusterko: niewielkie, okrągłe i błyszczące jak wszystkie lusterka, lecz całe porośnięte mięciutkim, falującym futerkiem w kolorze seledynowym - tak że absolutnie nie mogło nazywać się inaczej niż Lusterko z Futra. To właśnie bohaterowie tej niezwykłej książki, pełnej przygód i tajemniczych...

To właśnie bohaterowie tej niezwykłej książki, pełnej przygód i tajemniczych wędrówek w świecie snów i baśni. Wszystko zaczyna się od wyprawy na Księżyc, gdzie mieszka smok cały z czekolady, potem pojawia się tygrys i zabiera dziewczynkę i jej czarodziejskie lusterko na zabawę w dżungli, jest też wędrówka na Szklaną Górę, pojawia się złote jabłko, które wypadło z bajki, jest śpiąca królewna, biały królik i straszny wilk, kraina kotów, a na koniec Święty Mikołaj.

Książka Zofii Beszczyńskiej aż skrzy się od błyskotliwych pomysłów i igraszek wyobraźni. Jest czarodziejsko, tajemniczo, czasem nawet strasznie (wilkołak!), ale zawsze wszystko kończy się dobrze. Mała może przeżywać swoje niesamowite przygody, bo po nich za każdym razem wraca do bezpiecznego świata.

Za wyobraźnią autorki w mistrzowski sposób podąża ilustrator, Tomasz Bogacki, znakomity artysta od lat mieszkający i tworzący w Nowym Jorku.

"Lusterko z futra" zdobyło wyróżnienie w konkursie Ksiązka Roku Polskiej Sekcji IBBy w kategorii literackiej w 2009 roku.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2009

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

Kwyrloczka | 2018-01-15
Przeczytana: 09 stycznia 2018

>> ZAPRASZAM NA www.kwyrloczka.pl <<

WYSZŁA I PRZYSZŁA

Oczywiście z biblioteki. Przyniosła ze sobą taką oto bajeczkę — Lusterko z Futra autorstwa Zofii Beszczyńskiej. Leżała i leżała ta książka i jakoś nikt się za nią nie miał odwagi zabrać. Wreszcie nie wytrzymałam i przy okazji wieczornego czytania do snu Półdziecku wyciągnęłam rękę i sięgnęłam po to, co najbliżej mnie leżało, a to coś okazało się seledynowe i włochate.

LUSTERKO

W pierwszym momencie pomyślałam, że to kolejna bajeczka jakich wiele. W zasadzie nie jest to tak dalekie od prawdy. Coś mnie jednak urzekło i dzięki temu bardzo miło wspominam bajeczki, przynajmniej te, które czytałam ja. Co było tym drobiazgiem, który mną zawładnął? Była to całkiem spora doza absurdu, który autorka wsadziła w swoje opowiastki. Począwszy od głównego bohatera, czyli samego lusterka, które jest dziwaczne i kompletnie nielusterkowate. Razem ze swoją małą panią zwaną po prostu… Małą, ma przedziwne i niesamowite pomysły.

ILUSTROWAŁ TOMEK...

SP1 | 2018-03-18