Lusterko z Futra

Wydawnictwo: Media Rodzina
978-83-7278-370-7
jagarkar

Była raz sobie pewna dziewczynka tak mała, że nikt nie nazywał jej inaczej niż Mała. I było też lusterko: niewielkie, okrągłe i błyszczące jak wszystkie lusterka, lecz całe porośnięte mięciutkim, falującym futerkiem w kolorze seledynowym - tak że absolutnie nie mogło nazywać się inaczej niż Lusterko z Futra. To właśnie bohaterowie tej niezwykłej książki, pełnej przygód i tajemniczych...

To właśnie bohaterowie tej niezwykłej książki, pełnej przygód i tajemniczych wędrówek w świecie snów i baśni. Wszystko zaczyna się od wyprawy na Księżyc, gdzie mieszka smok cały z czekolady, potem pojawia się tygrys i zabiera dziewczynkę i jej czarodziejskie lusterko na zabawę w dżungli, jest też wędrówka na Szklaną Górę, pojawia się złote jabłko, które wypadło z bajki, jest śpiąca królewna, biały królik i straszny wilk, kraina kotów, a na koniec Święty Mikołaj.

Książka Zofii Beszczyńskiej aż skrzy się od błyskotliwych pomysłów i igraszek wyobraźni. Jest czarodziejsko, tajemniczo, czasem nawet strasznie (wilkołak!), ale zawsze wszystko kończy się dobrze. Mała może przeżywać swoje niesamowite przygody, bo po nich za każdym razem wraca do bezpiecznego świata.

Za wyobraźnią autorki w mistrzowski sposób podąża ilustrator, Tomasz Bogacki, znakomity artysta od lat mieszkający i tworzący w Nowym Jorku.

"Lusterko z futra" zdobyło wyróżnienie w konkursie Ksiązka Roku Polskiej Sekcji IBBy w kategorii literackiej w 2009 roku.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2009

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»