Dlaczego Suchanek? Spojrzenia i interpretacje

Dlaczego Suchanek? Spojrzenia i interpretacje
978-83-933212-1-6
Suchanek, poezja, interpretacje
Suara

Prawdopodobnie owo "dochodzenie do głosu" służyło jednemu: dojściu do prawdy, która jest tą największą intymnością, na jaką możemy sobie pozwolić. Prawdą pełnego wysłowienia. W słowach, przeciwko słowom, naprzeciw nim i pomimo nich. Tę jednię walki i uspokojenia osiągnął Jerzy Suchanek w tomiku Ku. Podejmując ryzyko interpretacji wierszy z tego zbioru autorzy (krytycy, badacze, poeci) musieli...

Podejmując ryzyko interpretacji wierszy z tego zbioru autorzy (krytycy, badacze, poeci) musieli zmierzyć się z niepokojącą poezją, o której można powiedzieć tyle, że jednocześnie stwarza świat w języku i chce ten świat językiem zburzyć.
Ze wstępu Mariana Kisiela: Poezja bez granic.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/dlaczego-suchanek/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/dlaczego-suchanek/