Azja

Wydawnictwo: Ars Polona
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-87682-11-X
albumy

Album o krajach Dalekiego Wschodu od Korei po Indonezję. Podróż w czasie przez ziemie z pogranicza snu, stale odkrywane na nowo. Niezwykłość obrzędów i przyrody.

źródło opisu: http://arspolona.com.pl/index.php/s/dokument/doc/193

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dociekliwy_Kotek | 2012-08-22
Przeczytana: sierpień 2012

Miałam kilka wolnych godzin po południu, zatem zaszłam do biblioteki i z ciekawości sięgnęłam po album Tarallo, przewidując lekturę krótką, miłą i niezobowiązującą.
Wyszłam z biblioteki zniesmaczona i bardzo rozczarowana.

Album swoje lata ma, ale wśród zdjęć nadal można znaleźć kilka perełek. Bardzo przemawia do mnie także sam pomysł stworzenia albumu o Azji (z pewnym uściśleniem jednak, bo jeśli Azja, to gdzie zdjęcia z Uzbekistanu?) pojmowanej jako Daleki Wschód. Rozumiem, że obszerność materiału wymusza skrótowość. Ale przecież są pewne granice!
Może zdjęcia wybroniłyby się same, ale tekst opisujący fotografie pogrążył ten album do reszty - ilość błędów, jakie udało się zamknąć autorowi w rozdzialikach o Japonii przekracza średnią ilość błędów ortograficznych przeciętnego gimnazjalisty. Ród Tokugawa nie był zwany Edo, Ieyasu nie był kondotierem, epoka nie nazywała się Muromach, matsuri nie jest nazwą własną, a Budda to nie to samo co bodhisattwa - to jest tylko to, co...

mydlowska.katarzyna | 2017-06-18
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam