Jestem

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Jestem
978-83-63548-05-6
Aneta

Akcja powieści Jestem Ewy Szymkowicz ma miejsce w niewielkim miasteczku, w którym to wszyscy wiedzą o sobie niemal wszystko. Nic nie uchodzi uwadze mieszkańców małej mieściny – to, co ma miejsce w domach bohaterów książki, nie uchodzi uwadze ogółu. Szczególnie uciążliwe bywa to dla tych, którym w życiu pewne sprawy nie wyszły. Nic nie da się tutaj ukryć. Główni bohaterowie powieści to przede wszystkim Marcin, Iza, Radek, Dominik, Waldek i Kinga. Ich historie, które autorka opisała ze szczegółową precyzją, dobitnie pokazują problemy, jakie nurtują młodych ludzi.

Powieść jest napisana językiem prostym i zrozumiałym. Zawiera wiele ciekawych opisów i zdarzeń, które sprawiają, że książka jest niemal czytana jednym tchem. Interesujące wydarzenia, jakie mają miejsce w życiu młodych ludzi, pozbudzają do refleksji. Bohaterowie na ogół pochodzą z rodzin rozbitych, gdzie nie zawsze panuje miła atmosfera rodzinnego ciepła. Ich życie często nacechowane alkoholizmem rodziców sprawia, że uciekają się do przestępczości – schodząc na złą drogę.

O tym, jakie emocje targają tymi ludźmi, świadczy fragment z książki: Nienawidził jej smutku i zaniepokojenia, zawsze czuł się wtedy niepotrzebny i bezwartościowy. Wiedział, że nie zasłużyła na te problemy, które nieustannie ją spotykają: choroba Amelki, możliwość utraty pracy przez ojca, niewystarczająca ilość pieniędzy, za które nie mogła kupić tego, czego pragnęła, tylko to, co było najtańsze. Poświęcała się dla nich i Maniek wiedział, że kiedyś przyjdzie taki czas, że jej za to podziękuje, zetrze wszelkie troski z czoła i powie, żeby się więcej o nic nie martwiła, bo on się nimi zajmie.” Wielu z nich zastanawiało się jak odmienić swój los, by nie powielać losów rodziców. Poza tym książka swą treścią porusza wiele problemów młodych ludzi, którzy żyją w świecie pełnym indyferencji, bezwzględnej rzeczywistości, niepełnych rodzinach.

Książkę polecić można nie tylko osobom, których pasjonuje czytanie literatury społeczno-obyczajowej, jaką nie ma wątpliwości jest ta powieść, ale także wszystkim tym, którzy chcą poznać, jak funkcjonuje rodzina rozdarta przez różne życiowe tragedie, konflikty czy często alkoholizm. Jest dostępna w formie ebooka. Zainteresowanych odsyłam do lektury - http://www.ksiegarnia123.pl/p/33443/jestem

źródło opisu: http://www.ksiegarnia123.pl/p/33443/jestem

źródło okładki: http://www.ksiegarnia123.pl/p/33443/jestem

olusiayaaa | 2014-03-30
Przeczytana: 01 marca 2014

OPOWIADANIE napisane dość pretensjonalnym tonem, albo przez nastolatkę, która chce zabłysnąć. Używane słownictwo ogromnie razi w zestawieniu z postaciami bohaterów i ich losami.

Aneta | 2012-12-27
Muminka | 2017-10-05
Sonia | 2017-02-05
Klaudia | 2013-11-27
Emilia | 2013-06-10
lexs | 2012-12-24
znajoma999 | 2012-12-06
Konkurs 25 książek za 25 słów - wyniki

Tydzień temu świętowaliśmy to, że na LC konto posiada 250 tys. użytkowników. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs, w którym wystarczyło napisać, za co lubicie nasz portal. Dziś prezentujemy zwycięskie prace.