Blueberry. Integral 3. Chihuahua Pearl.Człowiek wart 500 000 $. Trumienna ballada.

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Blueberry (tom 13-15) | Seria: Plansze Europy
Wydawnictwo: Egmont Polska
8 (17 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
komiks, blueberry, przygoda
komiksy
Lucyfer

Trzeci tom z wydawanej od kilku lat w Polsce mistrzowskiej serii o poruczniku Mike’u Blueberrym zawiera trzy odcinki, które łączy wątek ukrytego skarbu armii konfederackiej. W 1865 r., w czasie wojny secesyjnej, po upadku Charlestonu, pułkownik Trevor na polecenie swego generała wywiózł wojenny skarbiec konfederatów do Meksyku. Miał go tam ukryć i strzec do czasu, gdy odwrócą się losy wojny. Niestety, oddział został w Meksyku zaatakowany, a pułkownik, zanim go internowano, w dramatycznych okolicznościach zdołał zakopać złoto w okolicach Tacomy. Po uwolnieniu Trevor, aby czuwać nad skarbem konfederatów, zorganizował bandę, działającą w górach wokół miasta. Przypadkiem spotkana piosenkarka z saloonu, zwana Chihuahua Pearl, stała się dla niego źródłem informacji... A pewnego wieczoru, pod wpływem chandry i alkoholu, były pułkownik, zakochany w dziewczynie, pozwolił sobie na chwilę niedyskrecji... Nieco później Chihuahua Pearl potajemnie poślubiła Trevora... Ale ku jej wielkiemu zawodowi ten ostatni powrócił do uporczywego milczenia... Kiedy Trevor i jego banda zostali schwytani przez pułkownika Lopeza, Chihuahua za obietnicę części skarbu zwróciła się do władz w Waszyngtonie. Jej zdaniem tylko one były zdolne przysłać szybką i skuteczną pomoc. To właśnie z tą misją porucznik Blueberry, z pomocą Mc Clure’a i Red Necka, został w tajemnicy wysłany do Meksyku.

W albumie znajdują się trzy części serii:

- 13. Chihuahua Pearl
- 14. Człowiek wart 500 000 $
- 15. Trumienna ballada

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1492.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1492.html

Ksiądz Pistolet | 2016-09-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2016
Przeczytana: kwiecień 2016

Jak dla mnie najlepszy epizod wydawanego teraz cyklu.

MartinEden | 2017-12-22
Przeczytana: 04 kwietnia 2017