Dziennik z piwnicy

Tłumaczenie: Krystyna Pisarska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Zwycięstwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pincenapló

Dobrze dziś spałem, choć męczył mnie kaszel. W piwnicy jest wilgoć, chleb nie schnie przez wiele dni, papier jest niemal mokry, walizki pod łóżkiem zaczynają gnić, pościel jest wilgotna jak w łóżku chorego.... W okolicy domu pełno niemieckich żołnierzy. Ileż dobrego mogliby zdziałać ci sumienni i zapobiegliwi ludzie,gdyby pracowali dla uczciwej sprawy...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Bartek | 2013-03-15

Pamiętnik z oblężenia Budapesztu. Autor opisał jak wyglądało życie i jakie panowały nastroje podczas bombardowań i walk o miasto. Mimo, że Niemcy przegrywają i nie są w stanie zatrzymać zwycięskiej ofensywy Armii Czerwonej Węgrzy wierzą do końca, że Niemcy przerwą oblężenie i pokonają Związek Radziecki. Do końca trwa terror węgierskich faszystów – strzałokrzyżowców. Świetny dokument.

XGosiakS | 2016-12-05
komozja | 2017-04-11