Favole - Kamienne Łzy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Favole". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Heavy Metal Magazine
Favole - Lagrimas De Piedra
9781932413816
albumy
AnnaVanDort

Favole to hołd złożony gotyckiemu romantyzmowi. To historia nieśmiertelnych namiętności opowiedziana poprzez piękne obrazy rodem z naszych najmroczniejszych baśni.

źródło opisu: tył okładki

źródło okładki: Heavy Metal, 2010

electric_cat | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Znalazłam ją za magiczne 9,90. Z lektury notki dowiecie się gdzie takie cudeńko za tak małe pieniądze się znajduje.

Mam mieszane uczucia co do polskiego wydania. Obwoluta jest naprawdę super, a wtłoczona i nadrukowana srebrna, karnawałowa maska zachęca, intryguje, przyciąga. Tylko wrażenie psuje ten papier wewnątrz - błyszczący, przyciągający "paluchy" i niełasy na starcie z niego odcisków. Tak, wiem, musowe mycie dłoni przed każdym obcowaniem z tym albumem. Tylko czy wystarczy? Nie wiem, nie sądzę.

Byłam zaskoczona, że w serwisie nie było tego albumu ani żadnego wspomnienia o autorce.
Kilka lat temu udało mi się utrafić wydanie angielskie - od tamtego czasu jest ozdobą mojej biblioteczki. Victorię Frances wprost ubóstwiam - w swoim pokoju mam kilka reprodukcji jej autorstwa. Prace, które ona wykonuje są tak piękne, że zapiera dech w piersiach. Przedstawione obrazy są w tylu gotyckim i wiktoriańskim.
Reprodukcje w albumie idealnie ilustrują mroczne opowieści pełne duchów, wampirów, topielic, pięknych dam.
Książka wykonana jest przepięknie - twarda oprawa w lśniącej obwolucie, wysokiej jakości papier i druk - prawdziwa uczta dla oczu i duszy.
Może być ona idealnym prezentem dla osób potrafiących docenić piękno mrocznego romantyzmu.

Ana_Rena | 2014-12-04
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Natknęłam się na nią w taniej księgarni w cenie 9,90 zł i ten tytuł chodził za mną, dopóki nie znalazł się w moich rękach u mnie w domu.

Książka, chociaż nazwałabym to bardziej artbook, jest bardzo interesująca i wciągającą, mimo że tekstu jest niewiele. Szybko odnalazłam się w klimacie książki, a puszczając do tego odpowiednią muzykę, Dark Sanctuary oraz Artesia, straciłam wyczucie czasu i nawet nie wiedziałam kiedy dotarłam do końca. Z ilustracjami Victorii zaznajomiłam się już wiele lat temu i za każdym razem robiły na mnie wielkie wrażenie, nawet posiadam kilka w formie dużych plakatów. To między innymi skłoniło mnie do zakupu tej książki.

Chętnie nabyłabym pozostałe dwie części, jeśli oczywiście będą dostępne. Polecam każdemu, kto lubuje się w klimacie gotyku i nie tylko. ^,-

książek: 2013

Zbiór pięknych grafik, ale tekst można było sobie darować.

frania007 | 2018-05-25
Przeczytana: 24 maja 2018

Kupiłam książkę wyłącznie ze względu na obrazki - od lat jestem fanką Victorii Frances. Pod tym względem jestem zachwycona! Tekst opowiadania w jest kompletnie niepotrzebny, momentami nie ma w nim za dużo sensu. Denerwuje jakość papieru, na którym widać każdy paluch. Ale - te grafiki! No i cena malutka.

AliceWhite87 | 2013-02-02
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Na książki Viktorii Frances natknęłam się przypadkiem w internecie szukając ciekawych fotek do mojego bloga na którym,pisałam opowiadanie o wampirach. Ilustracie Frances są wspaniałe,pełne gotyckich zamków,średniowiecznych strojów i tej atmosfery grozy,mistycyzmu. Posiadam kilka jej książek po włosku. Mam drugi tom Favole oraz kolekcjonerski tom Favole 3w1,dwa tomy "Misty Circus" oraz jej najnowsze dzieło "Lament z Oceanu"(na moim blogu znajdziecie recenzje książki). Wszystkie te książki zostały wydanie we Włoszech przez wyd.Rizzoli Lizard. W Polsce pewnie jeszcze długo się nie pokażą. Czekam teraz na jej wcześniejszą książkę "Serce Arlene".

Hekate | 2013-02-13
Przeczytana: 02 lutego 2013

Pięknie wydany album zawierający prace bardziej i mniej znane.
Uzupełnieniem obrazów są krótkie teksty utrzymane w tym samym klimacie.
Całość wprowadza nas w magiczny, mroczny świat gotyku.
Według mnie to pozycja 'must have' dla wielbicieli prac Victorii Frances.
Osobiście skompresowałabym 3 części 'Favole' w jedną ale zasadniczo każda ma swój oddzielny urok.

Nena | 2019-04-11
Na półkach: Artbook, 2019, Przeczytane, Posiadam