Zgłosuj na książki roku 2017

Ptaki śpiewają, ryby słuchają

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła / Dobraczyński J.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
agacia1610

"Dwaj młodzi ludzie szli brzegiem zatoki wąską ścieżką. Biegła ona w połowie wysokiej szkarpy porosłej bujną zielonością. Dzień był bardzo upalny, pot spływał z czół idących. U ich stóp blask słoneczny, rozsypany na powierzchni wody w tysiące skier, kłuł oczy. Równina, ciągnąca się pod drugiej stronie zatoki, mieniła się różnymi odmianami zieleni. Spływające do zatoki rzeczki czyniły tamte obszary niezwykle żyznymi. Uprawne pola były poprzedzielane gajami pomarańczowymi i oliwnymi..."

źródło opisu: Dobraczyński Jan, Ptaki śpiewają, ryby słuchają, Warszawa 1990, s. 7.

źródło okładki: http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/25/07/30/88/2507308893

Konwalia | 2013-10-30
Przeczytana: 30 października 2013

Książka o świętym Antonim patronie rzeczy zagubionych. W tle pojawia się też św. Franciszek i św. Klara. Ciekawa historia przybliżająca nam ówczesne czasy i tego popularnego świętego. O święty Antoni nie pozwól nam się zagubić w tym zwariowanym świecie.

renka | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Po książkę sięgnęłam po raz drugi po wielu latach. Powodem jest moja sympatia do Św. Antoniego. Jest On jednym z moich ulubionych świętych. Bardzo jest mi bliska franciszkańska idea umiłowania przyrody i wszelkiego stworzenia. Mocno przemawia tez do mnie traktowanie zwierząt jako naszych "braci mniejszych", dlatego z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po lekturę powieści. Chcę powiedzieć jedno: Antoni jest the best! A książkę polecam!

Maciek | 2018-02-17
Przeczytana: 2000 rok