Głodna kotka

Monika

Historia atrakcyjnej kobiety, pisarki, cieszącej się powodzeniem u mężczyzn i goniącej za zawodowymi sukcesami, która niespodziewanie dowiaduje się, że jest chora na raka. Nieuleczalna choroba i cierpienie z nią związane zmuszają bohaterkę do zrewidowania dotychczasowego systemu wartości, zwracają ją ku przeszłości i rodzinie.

źródło okładki: Twój Styl

Joanna JJ | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Jak na debiut Pani Barbary Kosmowskiej, to uważam tą książkę za bardzo udaną. Jest to opowieść o kobiecie, słynnej pisarce, która przewartościowuje swoje życie pod wpływem nieuleczalnej w jej przypadku choroby.

betulek | 2016-07-01

Zapowiadało się, że historia taka jak ta warta jest uwagi, zatrzymania w czasie, poświęcenia uwagi. Tymczasem... Jestem rozczarowana - brakiem emocji, ślizganiem się po powierzchni zdarzeń. Książka faktycznie jest o tym, jak w obliczu śmierci człowiek przetasowuje wartości i porządkuje wszystko od nowa. Ale bohaterka robi to jakby z obowiązku, jakby sama tego nie czuła - po prostu ma świadomość, że wypada kogoś przeprosić, pokazać się z lepszej strony, coś naprawić, poprawić. Ale ona to wyłącznie wie. Ona tego w ogóle nie czuje.

| 2018-05-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane