Okładka książki Nigdy nie rodzi się byle kto...

Nigdy nie rodzi się byle kto...

Autor:
papier
Flos Carmeli
8,5 (4 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Nigdy nie rodzi się byle kto... to autentyczna, pasjonująca historia rodziny, która przeżyła wszystkie dramaty XX wieku. Akcja rozgrywa się na czterech kontynentach i odzwierciedla dzieje tysięcy Polaków, którzy przeszli podobną drogę, nie stali się ofiarami, zachowali swoją godność. Książka chwyta za serce i czyta się ją jak fascynującą powieść. Autorka przemierza ponad 150 tys. km po to, by zebrać materiał i spotkać bohaterów. Od pełnego miłości domu na Kresach u schyłku XIX wieku, przez paryskie salony lat 30., międzywojenny Poznań i syberyjskie łagry - po samotny pokoik w domu opieki w Kanadzie czy Australię 1994 - całe życie przegląda się w pisarstwie Maliny Stahre-Godyckiej.

Niezwykła książka o niezwykłych polskich losach na Kresach Rzeczypospolitej. (Ernest Bryll)
Przeczytałem bardzo uważnie z prawdziwą satysfakcją. Znakomita zbeletryzowana saga rodzinna wiek cały zagarniająca. Czyta się to doskonale, książka nadzwyczaj ciekawa, jestem prawdziwie wdzięczny za to dzieło. (prof. Leszek Kołakowski)
Pozazdrościć pasji i wytrwałości oraz umiejętności przekazywania historii i emocji. (Grażyna Wrońska - Radio Merkury)
Dawno takiej książki nie było. Wydźwięk książki wspaniały! To lekcja tolerancji i demokracji. Ci ludzie nauczyli się żyć. Pani jest córką tysięcy tysięcy takich rodzin. (red. Zofia Bobowicz)

źródło opisu: Okładka i opinie czytelników

źródło okładki: Flos Carmeli

Opinie czytelników
justi | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Najlepsze
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Niesamowita, wspaniała historia twardych, zwykłych-niezwykłych ludzi, usiana wtrąconymi jakby niechcący przemyśleniami, refleksjami wyciągniętymi z ciężkiego życia. Można być dumnym z takiej rodziny, ludzie, którzy brali los w swoje ręce, nie poddawali się beznadziei i dożyli sędziwego wieku bez zgorzknienia.

Flos | 2011-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2011

Książka chwyta za serce i czyta się ją jak fascynującą powieść. Czytelnik jest świadkiem całego życia bohaterów, „od kolebki do grobowej deski”, poznając tym samym aspekty historii, której nie ma w podręcznikach szkolnych. Autorka przemierza ponad 150 tysięcy kilometrów po to, by zebrać materiał i spotkać bohaterów. Z godną podziwu sumiennością śledczego dziennikarza i wrażliwością nietuzinkowej pisarki odtwarza atmosferę miejsc i czasów, jak też ludzkie emocje, tak barwne i odzwierciedlające przeżywane wydarzenia historyczne na tle dziejów rodzinnych.

Wojciechl0 | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012