Katedry angielskie / English Cathedrals

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
mnemozyna

Jesienią 2006 roku we wrocławskim Muzeum Architektury miała miejsce wystawa „Gallia romanica” – prezentacja motywów romańskiej architektury i rzeźby francuskiej na fotogramach mojego autorstwa. Wystawa ta, której inicjatorem był dyrektor Muzeum Architektury dr Jerzy Ilkosz, spotkała się z dobrym przyjęciem nie tylko u krajowych fanów średniowiecznej architektury. W latach 2007 – 2010 gościła w kilku muzeach czeskich i morawskich, które opublikowały czeską wersję katalogu.

To nieoczekiwane przez autora powodzenie stanowiło zachętę do przygotowania kolejnego pokazu, tym razem na temat katedr angielskich. Realizacja tego niełatwego zadania była możliwa jedynie dzięki szczęśliwej zbieżności tematycznej z programem naukowych objazdów Anglii podejmowanych przez Kielecki Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Katedry stanowiły jeden z wiodących wątków itinerarium znakomicie opracowanego przez Elżbietę Chodkiewicz-Przypkowską, również autorkę kilkunastu prezentowanych fotografii, i Bartłomieja Kaczorowskiego. (…) Można mieć nadzieję, że skromny ten pokaz zainteresuje niejednego miłośnika podróży tak z Polski, jak i krajów sąsiednich, którzy coraz liczniej odwiedzają Wyspy Brytyjskie.

mnemozyna | 2012-08-07
Przeczytana: lipiec 2012

dwujęzyczny album-informator - fajna.

Gabrielle | 2016-01-07
Na półkach: Średniowiecze