Drugie życie po raku

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
8 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-10-12203-2
Barbara

Lektura obowiązkowa dla chorych i ich rodzin. Książka o tym, jak radzić sobie z emocjonalnym kryzysem po przebytej terapii i jak odzyskać utraconą harmonię ducha. Chciałbym móc wypisywać receptę na tę książkę każdej osobie, która kiedykolwiek zmierzyła się z rakiem i pokonała tę chorobę. Dr Hilary Jones, internista, telewizyjny ekspert medyczny, autor wielu książek Wbrew powszechnym opiniom...

Lektura obowiązkowa dla chorych i ich rodzin.

Dr Hilary Jones,
internista, telewizyjny ekspert medyczny, autor wielu książek

Wbrew powszechnym opiniom zakończone sukcesem leczenie raka nie zawsze przynosi ulgę. Życie po przebytej kuracji antynowotworowej nie oznacza szybkiego i prostego powrotu do pełni sił i zdrowia. Wielu chorych właśnie wtedy czuje, że zostali odstawieni na boczny tor. Ich życie się zmieniło, oni również. Towarzyszą temu uczucia smutku, przygnębienia, gniewu, pojawiają się depresja, niska samoocena, kłopoty ze snem, życiem seksualnym.

Autorki radzą, jak pokonać emocjonalny kryzys po przebytej terapii i odzyskać utraconą harmonię ducha. Podają konkretne wskazówki wzbogacone ćwiczeniami i odpowiednio dobranymi przykładami z życia pacjentów. Drugie życie po raku to cenny poradnik dla każdego, kto pokonał raka, dla rodzin i przyjaciół tych, którzy wygrali walkę z nowotworem, oraz dla osób pracujących w służbie zdrowia.

Lucy Atkins i doktor Goodhart przyjaźnią się od ponad dwudziestu lat.

źródło opisu: http://nk.com.pl/drugie-zycie-po-raku/1518/ksiazka.html

źródło okładki: http://nk.com.pl/drugie-zycie-po-raku/1518/ksiazka.html

Monika | 2014-03-13
Przeczytana: 09 marca 2014

"Jeśli jeszcze jedna osoba powie mi, jakie mam szczęście, że pokonałam raka, to nie ręczę za siebie! Tak, przeżyłam, i odczuwam w związku z tym ogromną ulgę, ale mówienie, że mam szczęście, podczas gdy usunięto mi pierś, przeszłam chemioterapię, straciłam włosy i wcześniej zaczęłam menopauzę, świadczy po prostu o ignorancji większości ludzi."
Gill, 46 lat, pokonała raka piersi

No właśnie... co dla Was oznacza samo stwierdzenie: "Drugie życie po raku"?
Ci, którzy nigdy się bezpośrednio z rakiem nie zetknęli, pomyślą zapewne, że człowiek, który wygrał z rakiem jest twardy, zadowolony i uśmiechnięty i myśli, że wygrał los na loterii.

Nie, to zdecydowanie nie działa w ten sposób! Jasne, są tacy, którzy po chorobie nowotworowej właśnie tacy są, większość jednak boryka się z bólem, gniewem, permanentnym zmęczeniem, bezsennością i depresją.
I o tym właśnie jest ta książka.

Uważam, że onkolodzy powinni ją zapisywać na receptę wszystkim, którzy kończą leczenie.

wiolagg66 | 2014-12-21

RAK-najgorszy wyrok jaki może usłyszeć zdrowy jak dotąd człowiek...
Wiele osób po tej diagnozie załamuje się,nie chce żyć,a nawet nie próbuje podjąć leczenia.Marzy o tym,by ostatnie chwile spędzić z bliskimi...

Uważam,że warto powalczyć do końca,jest przecież o co,o najcenniejszy dar Boży,jakim jest nasze ŻYCIE.

Jednak ludziom,którym udało się pokonać raka,nie zawsze łatwo wrócić do normalnego życia.Wiele osób zapewne będzie bało się nawrotu choroby,co może powodować zaburzenia psychiczne związane z obsesją.

Czytając sama dużo skorzystałam,a najbardziej poleciłabym tę książkę osobom,które zetknęły się z chorobą,by nową przyszłość zaczęły właśnie z książką "DRUGIE ŻYCIE PO RAKU".

Olga Lewandowska | 2017-05-09
Przeczytana: 01 sierpnia 2017