Czerwony kapturek

Wydawnictwo: Artia
bajki, klasyka
Amanda

Była sobie raz mała śliczna dziewczynka! Każdy, kto na nią spojrzał, pokochać ją musiał zaraz. Była ulubienicą babuni swej, która rada by jej była dać wszystko, co tylko jest na świecie. Pewnego dnia podarowała małej czerwony, aksamitny kapturek, w którym tak pięknie wyglądała, że nie chciała włożyć już innej czapeczki.

źródło opisu: Artia, 1979

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2017-07-05
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

BAŚNIOWA KLASYKA

Oto książeczka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Historię Czerwonego Kapturka zna w końcu każdy i to od najmłodszych lat, a najróżniejsze wariacje na jej temat powstają od lat i najwyraźniej nie prędko przestaną. Dlaczego więc spośród setek dzieł, zarówno książkowych, filmowych, jak i wszelkich innych, warto zainteresować się właśnie tym konkretnym? Ponieważ dzieło Vojtěcha Kubašty, chociaż znajduje się obecnie wśród wydawniczych nowości, to absolutna klasyka i to taka, w najlepszym wydaniu. Ale co to dokładnie oznacza?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/05/czerwony-kapturek-vojtech-kubasta/

zaczytanasowka | 2017-04-05

Kochani to moje dzieciństwo ! łezka w oku się kręci
www.zaczytanasowka.bloog.pl

Nagona | 2017-07-17