Collezione di sabbia

Wydawnictwo: Oscar Mondadori
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
włoski

Libri, oggetti antichi, luoghi lontani... Cose osservate e immaginate, pensieri e riflessioni, viaggi e contatti con altre civilta', spiragli d'altre dimensioni della mente in un'affascinante raccolta di articoli di Calvino

jaje | 2015-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 października 2015

Teksty ładne, to jest plastyczne, przemawiające do wyobraźni, wyobraźnię do pracy pobudzające, a też obcej mi skłonności do refleksji na prostymi obiektami, faktami kończącej się komentarzem ogólnożyciowym świadectwo. Komentarz taki czasem banalny albo nieprzekonujący, ale często zgrabny.
Styl "przyjemny", nie wysuwający autora/narratora na pierwszy plan; wspomniane komentarze nie głoszone tonem kategorycznym, a zachęcającym do dialogu/dalszej refleksji.
Tylko komu by się chciało. Hihi.
Wydaje mi się, że będę do tego zbioru zaglądął.