Mam przyjaciela policjanta

Wydawnictwo: Media Rodzina
Ich hab einen Freund, der ist Polizist
zawody, mądra mysz, dziecięce
Różyczka

Jakimi pojazdami jeździ policja? Co policjant ma ze sobą na służbie? Co robi na komisariacie i podczas patrolu? Co się dzieje na miejscu wypadku lub włamania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela policjant Tomek.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

niuniadebesciak | 2017-12-31
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Ciekawa pozycja dla przedszkolaków, w ogóle nie nudzi się dzieciom, trzyma estetykę zarówno w warstwie graficznej jak i literackiej :)

Salamanca | 2016-12-17

Zachęcając wszystkie mamy i ojców do sięgnięcia po serię z MĄDRĄ MYSZKĄ powiem, że przez minione 2 lata czytałam swoim dzieciom książkę o sympatycznych posterunkowych: Tomaszu i Marioli chyba 100 razy. Pomimo bogatego wyboru innych książeczek na półce, nigdy się moim pociechom nie nudzi. Służbę stróżów prawa przedstawiono w niezwykle ciekawy i szeroki sposób. Można się z niej dowiedzieć o pracy policjantów prowadzących dochodzenia, techników kryminalistyki, funkcjonariuszy prewencji, patrolu śródlądowego i lotniczego. Książka nie zawiera treści nieadekwatnych dla małych dzieci, np. związanych z brutalnością świata przestępczego. Tekst jest zilustrowany w bardzo udany sposób. Dodać należy, że bardzo wysoka ocena dotyczy w zasadzie wszystkich książeczek z omawianej serii. Dzieci niezwykle lubią słychać o pracy ratownika medycznego, szypra holownika i innych marynarzy, pilota, weterynarza oraz przedstawicieli wielu innych profesji. Nie tylko z moich obserwacji, ale także ze...