Zgłosuj na książki roku 2017

Powiedz dobranoc bezsenności - Jak zdrowo spać i lepiej żyć

Tłumaczenie: Ischim Odorowicz
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Say good night to insomnia. The 6-week program peoven more effective than sleeping pills
978-83-7377-515-2
bezsenność, medycyna, lekarstwa
zdrowie, medycyna
Scarlett

Nie możesz zmrużyć oka? Nawet cała noc snu sprawia, że czujesz się zmęczony? Od snu zależy wszystko. Sukces w pracy, miłości i życiu rodzinnym. Jak jesteś niewyspany, nie powinieneś nawet wsiadać za kierownicę. Nie musisz sięgać po chemiczne środki nasenne – pojawiła się dla nich skuteczna i w pełni naturalna alternatywa. Dr Jacobs w swojej przełomowej książce uczy, w jaki sposób możesz...

Dr Jacobs w swojej przełomowej książce uczy, w jaki sposób możesz poradzić sobie z bezsennością. Umożliwi Ci to opracowany przez niego innowacyjny program walki z zaburzeniami snu o naukowo udowodnionej skuteczności. Autor obala wiele mitów dotyczących bezsenności i ukazuje zagrożenie, jakie niesie coraz powszechniejsze zażywanie pigułek nasennych.

I ty możesz poprawić jakość życia – zarówno we śnie, jak i na jawie. Pomogą Ci w tym techniki relaksacyjne i skuteczne sposoby redukcji poziomu stresu. Jednocześnie wzmocnisz swój system odpornościowy i znacząco zmniejszysz ryzyko zapadnięcia na poważne choroby. Dowiesz się, w jaki sposób Twój umysł wpływa na ciało i nauczysz się kontrolować emocje. Wyrobisz w sobie zdrowe nawyki zapewniające spokojną i gwarantującą pełną regenerację noc. Już po tygodniu stosowania programu doktora Jacobsa będziesz w stanie sprawdzić postępy za pomocą prostego testu.

Czas wyśnić zdrowie!

źródło opisu: http://www.talizman.pl

źródło okładki: http://www.talizman.pl

"Czas wyśnić zdrowie!"

Dr Gregg D. Jacobs jest specjalistą leczącym bezsenność. Od lat uświadamia zagrożenia wynikające z używania środków nasennych , zgłębia także naturalne techniki pozwalające przezwyciężyć zaburzenia snu.

Od dobrego snu zależy sukces w pracy, miłości i życiu rodzinnym. Niewyspanie upośledza możliwości człowieka w stopniu równie silnym jak alkohol i inne używki. A przecież co noc można smacznie spać.

Autor podpowie, w jaki sposób możesz poradzić sobie z bezsennością. Pomoże w tym opracowany przez niego przełomowy program walki z zaburzeniami snu o naukowo udowodnionej skuteczności. Dr Jacobs obala wiele mitów dotyczących bezsenności i ukazuje zagrożenie, jakie niesie coraz powszechniejsze zażywanie pigułek nasennych.

"Śmiech również świetnie niweluje napięcie i bariery pomiędzy ludźmi."

Jakiś czas temu miałam duże problemy z zaśnięciem, nie wiem czy było to kwestią tego, że nasłuchałam się pewnych opowiadań symtuastic (serdecznie Ci dziękuję -,-) czy z...

Cornelie | 2012-09-05

Bezsenność jest straszna. Przewalanie się z boku na bok i próba zmuszenia się do zażycia snu może być wyczerpująca i stresująca, nie wspominając o tym, że w pewnym momencie nie pozwala na normalne funkcjonowanie organizmu. Jak więc się przed tym bronić? Czy w ogóle istnieje jakiś sposób na pozbycie się tego dręczącego problemu? Istnieje. Bezsenność dotyka wielu ludzi, z wielu powodów. Wszystkich ich jednak łączy jedno – chęć spokojnego snu. Doktor Greg Jacobs postanowił im pomóc.

Czy można więc w prosty sposób pozbyć się bezsenności? Doktor Jacobs już na studiach zainteresował się owym problemem i obmyślił sposób na pozbycie się go. Walka z zaburzeniami snu powinna rozpocząć się od odrzucenia środków nasennych i spróbowania technik naturalnych. Jak wiadomo, człowiek pozbawiony przez dłuższy okres snu jest wycieńczony, znerwicowany, a w pewnym momencie występują u niego halucynacje, które doprowadzają go na skraj załamania nerwowego.

Autor opracował więc swój plan. Książka...

Scarlett | 2012-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2012

Autor rzetelnie przedstawił problem zaburzeń snu. Początkowo podał wiele teoretycznych informacji z zakresu snu, faz sennych i innych na temat tego zagadnienia. Dzięki temu późniejsze metody opisane w książce nie są wyrwane z kontekstu. Nie jesteśmy rzuceni na pożarcie fachowej terminologii. Język książki jest prosty i bardzo przystępny w odbiorze.

Dr. Jacobs pragnie obalić prawdę obiegową, że bezsenność jest chorobą psychiczną. Nie ma żadnych jednoznacznych badań na to, że psychoanaliza leczy tę dolegliwość. Natomiast wyrażenie „choroba psychiczna” wprawia ludzi w popłoch i zażenowania. Przez to narasta wokół bezsenności tabu.

Książka zawiera bardzo praktycznie porady dotyczące metod radzenia sobie z pracą zmianową, zmianą stref czasowych, porady odnośnie optymalnych warunków snu dzieci i młodzieży, a także przeróżne techniki relaksacyjne.

Sylwia_85 | 2012-10-15

NOTA WYDAWCY:
Dr Gregg D. Jacobs – specjalista leczący bezsenność. Od lat uświadamia zagrożenia wynikające z używania środków nasennych, zgłębia także naturalne techniki pozwalające przezwyciężyć zaburzenia snu.

Nie możesz zasnąć?
Czujesz ciągłe zmęczenie?
Oto szansa dla Ciebie!

MOJA OPINIA:
Bezsenność – chyba, każdy jej doświadczył, wkrada się w naszą podświadomość i organizm w momentach, gdy może nam najbardziej zaszkodzić. Zmartwienia, problemy, nowa praca i wiele innych czynników powodują, że nie możemy zasnąć. Mimo, iż w takich sytuacjach najczęściej odczuwamy zmęczenie, to wciąż się wiercimy, nerwowo spoglądamy na zegarek doprowadzając się do jeszcze większej frustracji. W końcu sięgamy po lekarstwa przeciwko bezsenności, które tylko łagodzą objawy w danym momencie, ale nie leczą, wręcz przeciwnie. Często po zażyciu środków na bezsenność, po „przespanej” nocy organizm jest osłabiony, zdolność koncentracji niewystarczająca, co prowadzi do przygnębienia i obwiniania się o tę...

Wiktoria | 2012-12-29
Na półkach: Przeczytane, Do recenzji, 2013

"Pomimo, że książka adresowana jest do osób, które mają ustawiczny problem z zaśnięciem lub regularnie budzą się w ciągu nocy, jest pomocna również dla tych, którzy nie chcą dopuścić, by bezsenność okresowa przekształciła się w chroniczną, a także dla tych, którzy po prostu chcąc spać lepiej."

Przyznaję się bez bicia, że czasem zdarza mi się bardzo długo siedzieć w nocy. Często wmawiam sobie, że to przecież nic takiego.. i to wcale nie jest aż takim poważnym problemem, bo każdemu się zdarza. Gdy się budziłam w nocy myślałam o tym, żeby jednak powiedzieć o tym i załatwić jakieś leki czy cokolwiek, żeby poprawić mi jakość i długość snu (a rano już o tym nie pamiętałam i zaczynało się błędne koło). Dr Gregg Jacobs opisuje nam, dlaczego nie warto brać leków. Poza tym opracował program, który pomaga leczyć bezsenność bez zażywania leków.

Brzmi fajnie, ale czy na pewno działa?

W moim przypadku nie zadziałało. Żebym mogła zasnąć, musiałam się naprawdę bardzo zmęczyć w ciągu dnia......

Nie | 2015-02-06
Bogdan Bis | 2017-10-21