Modele pielęgnowania dziecka przewlekle chorego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320039757
zdrowie, medycyna
Różyczka

Podręcznik jest próbą opracowania modeli pielęgnowania dziecka w wybranych schorzeniach przewlekłych zghodnie z najnowszymi osiągnięciami w pielęgniarstwie i naukach pokrewnych. Omówiono w nim teorię pielęgnowania według Dorothei Orem, zagadnienia etyczne w opiece nad dzieckiem, wpływ choroby przewlekłej na jego rozwój i funkcjonowanie oraz funkcję edukacyjną pielęgniarki. Przedstawiono...

Omówiono w nim teorię pielęgnowania według Dorothei Orem, zagadnienia etyczne w opiece nad dzieckiem, wpływ choroby przewlekłej na jego rozwój i funkcjonowanie oraz funkcję edukacyjną pielęgniarki. Przedstawiono etiopatogenezę wybranych schorzeń, opisy przypadków oraz modele pielęgnowania dzieci przewlekle chorych, niepełnosprawnych oraz z zaburzeniami funkcjonowania społecznego.
Książka jest adresowana do studentów pielęgniarstwa oraz pracujących pielęgniarek.

źródło opisu: PZWL, 2011

źródło okładki: PZWL